יום שלישי, 20 באוגוסט 2013

איך יראה מבצע החיסונים הבא של משרד הבריאות?

בעקבות הפוסט הקודם 8 עובדות מדהימות על ההתנהלות הרשלנית של משרד הבריאות במבצע למיגור הפוליו, שהפך לפוסט הנצפה ביותר  ביממה אחת באתר ועורר הורים רבים, הנה שתי מסקנות חשובות שמשרד הבריאות חייב לקחת לתשומת ליבו לקראת מבצעי החיסון הבאים. רגע לפני שהוא יאבד את אמון הציבור:1. משרד הבריאות עדיין לא השכיל להבין שבשביל לשכנע ולשדר אמינות היום כבר לא מספיק לכנס מסיבת עיתונאים ,שבה יעמוד ראש המשרד ידבר בקול בטוח ויפגין אסרטיביות בהעברת המסרים שלו. הסיבה היא שחוץ ממסיבת העיתונאים הזו -נערכות ממש במקביל עוד מאות "מסיבות עיתונאים" ברשת החברתית שבהן הגולשים מנתחים כל מילה שאומרים ראשי המשרד. חוקרים כל מסמך וניסוי שמשתחררים ממנו. לא נתונים למרותו ולכן אין להם חשש לפרנסתם. ובנוסף גם  אף עורך של גוף תקשורת גדול או של חברה אינטרסנטית לא יכול לסנן את ממצאיהם.

2. יש אמרה לטינית שאומרת:
"הרופאים הם בעלי מזל: על הצלחותיהם השמש מאירה ואת כישלונותיהם האדמה מכסה".  
אלא שהאמרה הזו היתה נכונה עד המצאת האינטרנט.ראשי המשרד יצטרכו להתרגל לכך שההבטחות שהם מפזרים היום (אפס סיכון?) יבחנו מחר בניגוד למה שהיה בעבד. פעם למעט מיקרים נדירים , ראשי משרד הבריאות לא היו צריכים לתת דין וחשבון על מחדליהם.  במקרה הטוב  מבקר המדינה היה מתחיל לחקור את תפקודם הלקוי כעבור זמן רב מרגע המחדל ופרסם את הממצאים כעבור זמן רב עוד יותר. עד אז אותם בכירים כבר נמצאו עמוק בתוך תפקידהם הבאים והציבור..מי בכלל זכר על איזה מחדל מדובר מלבד מהנפגעים? (ראו למשל את דוח מבקרת המדינה על מחדלי משרד הבריאות במבצע חיסון הפוליו בשנות ה80) . היום לעומת זאת ישנם עשרות מבקרי מדינה ברשת החברתית שניזונים ממאות צלמים ומאות עדויות מכל רחבי הארץ. כל מה שהם צריכים בשביל לפרסם זה רק ללחוץ על Enter במחשב והנה המחדל נחשף כמעט באונליין:

ערוץ 10, צינור לילה 19.8.2013
http://www.youtube.com/watch?v=-uDQxsfC3C4
אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא. הכתבה הינה בבחינת דיעה אישית בלבד. אין לראות בכתבה יעוץ רפואי והיא אינה מחליפה יעוץ רפואי. אין המחבר אחראי לתוצאות השימוש במידע וכל ההשלכות הנובעות משימוש כזה.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדים. השימוש במידע הוא על אחריות המשתמש.

15 תגובות:

 1. בסוף בזכות הרשלנות של משרד הבריאות וכל הקישקוש הזה של הפוליו האתר יגדיל משמעותית את החשיפה, ואז כולם יתחילו להבין שהבעייה האמיתית היא בעצם השיטה המוניטרית :)

  השבמחק
 2. מרוב קריאה על הפוליו ונזקיו האימתנים אני לא מפסיק לשתות קפה, העיניים שלי מרצדות על המסכים ויש לי הפרשות מהעינים והפה והפסקתי להתעניין בסקס, אפילו הכלב שלי מתבונן עלי במבט מודאג. אם זו לא ההוכחה שלחיסון פוליו יש תופעות לוואי ואפילו ללא מחוסנים אז שום הוכחה לא תשכנע אותכם

  השבמחק
  תשובות
  1. למה אתה כל כך אחוז דיבוק בעניין?
   יש להניח (לא בוודאות) שהחיסון החי לא מסוכן, אבל מרגיז אותי דפוס הפעולה כאן.
   ילדיי מחוסנים בחיסון המומת וזה מספיק. ואם אתה חולק על כך שהחיסון המומת מגן עליהם בצורה מוחלטת אז אתה חסר מושג.
   אין סיבה לחסן אותם בחיסון חי גם אם הסכנה שואפת לאפס.
   נשאות של הנגיף בבבטן זה לא להיות חולה. לך בשקדים יש נגיף מנינגוקוק שגרוע פי אלף מפוליו. ויש לך עוד כמה נגיפים בריכוז נמוך במקומות אחרים. אבל אתה בכ"ז לא מתחסן.
   יש כאן לחץ מצד גופים מסויימים שדואגים לעצמם וזה ברור. החיסון אינו ניתן מתוך דאגה כנה לאזרח וגם זה ברור.
   לא מובן למה אתה טוחן עוד ועוד תגובות שכל משמעותן היא ציות מטומטם לפקודות.

   מחק
  2. התגובה שלך מעידה או על אגואיסטיות ישראלית טיפוסית או על בורות. אם הילדים שלך נושאים את הנגיך גם אם הם מחוסנים ולך לא איכפת, הם יפרישו את הנגיף למערכת הביוב ובשל אנשים כמוך הנגיף לעולם לא יעלם ובמוקדם או מאוחר מישהו יחטוף אותו ותתחיל מגפה. החיסון המוחלש נועד לסלק את הנגיף מהעולם אחת ולתמיד. אתה ואגואיסטים כמוך אחראים לכך שדורות רבים ימשיכו לחטוף פוליו

   מחק
  3. אכן, מישהו במוקדם או במאוחר יחטוף את הנגיף.
   אבל לא תתחיל מגיפה, כי כמעט כל הסביבה מחוסנת בנגיף מומת, נכון?
   ואחוז קטן ביותר מאלה שחוטפים את המחלה הופכים משותקים, נכון?
   ובינתיים הסביבה הקרובה (והרחוקה) שאינה מחוסנת תזדרז להתחסן ובכך תמזער עוד יותר את הסיכון למשותקים נוספים, נכון?
   ומכיוון שהנשאות נמשכת רק מספר שבועות ולא כל החיים, גם סביבה שמחוסנת בנגיף מומת בסופו של דבר תחסל את הנגיף, נכון?
   נשאלת השאלה מי המוסרי מבין שנינו.
   אני, שחיסנתי את ילדיי והבטחתי את בריאותם והורדתי את סיכויי התפשטות המגיפה העתידית תוך סיכונם המינימלי,
   או אתה - שרוצה להרוג ייתוש בעזרת טנק וקורא לחיסון מליונים בנגיף מוחלש שייגרום בוודאות לכמה (וכמה) מהם להיות חולים ולחטוף תופעות לוואי אחרות שידוע היטב שקיימות.
   השיטה שלך תביא למספר נפגעים גבוה יותר.
   בנוסף, גם אין לך מושג איך "לחסל" וירוס. אתה לא וירולוג וגם אם כן, ההשלכה מנגיף אחד (אבעבועות שחורות) לאחר (פוליו) היא חסרת בסיס ויידע על כלשהו על מבנה הוירוס המדובר ותכונות ההתפשטות שלו.
   לפני שאתה קופץ בדהרה (ומתוך נסיונך הרב) "לחסל" וירוסים ומנדב ברוחב ליבך את ילדיי להיחשף לסכנה (גם אם סטטסיטית קטנה) כדאי שתביט במראה ותבין שאין לך שום מושג אמיתי בסוגייה הזו, שעומק המחשבה שחשבת שיש לך אינו אלא שטחיות מחשבה מלווה בזחיחות עצמית ויהירות בשני גרוש.
   ואתה עוד מהישראלים היותר משכילים... בדיחה טובה, לא?

   מחק
 3. לאחר שהביאו לידיעתו של ראש משרד הבריאות את הכתבה בכלכלה אמיתית הוא כינס ישיבה דחופה של ראשי הלישכה ויצא לציבור עם הודעה: נתאים את עצמנו לתקופת האינטרנט, מאחר ולא ניתן יותר להסתיר רשלנות החלטנו פשוט להודיע לציבור שיקפוץ לנו. נמליץ על הגישה לכל מוסדות הממשלה ולמשטרה. אם אנחנו לא יכולים לטמטם אותכם יותר אז זו בעיה שלכם, עד עכשיו שקרנו לכם שתרגישו טוב, אם אתם לא יודעים להגיד תודה ולשתוק, תתבשלו עם האמת, ממילא אתה לא יכולים לגוע בנו ובפנסיה שלנו.

  השבמחק
 4. בכל הכתבות כאן על פוליו וחיסונים בכלל, מסתתרת פסקה שאנשים כאן נוטים להתעלם ממנה והיא כנראה פיסת המידע החכמה ביותר במאמרים האלו. אני אצטט אותה כאן:

  "אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא. הכתבה הינה בבחינת דיעה אישית בלבד. אין לראות בכתבה יעוץ רפואי והיא אינה מחליפה יעוץ רפואי. אין המחבר אחראי לתוצאות השימוש במידע וכל ההשלכות הנובעות משימוש כזה.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדים. השימוש במידע הוא על אחריות המשתמש."

  השבמחק
  תשובות
  1. אתם לא רופאים אז תשתקו!
   זהו, שזה כבר לא עובד כך.

   אדרבא, שיבוא רופא ויסיר את הספקות ויתקן את אי הדיוקים של מערכת הבריאות בצורה מקצועית ומובנת. אנחנו מחכים.

   מחק
  2. בין לשמוע לרופא לבין קונספירטורים ברשת, אני מעדיף את הרופא.
   אם יש לך חששות, אתה יכול לשאול בדף הפייסבוק: הורים מדברים על חיסון הפוליו.
   אבל לדעתי אתם לא רוצים "שיסירו את הספקות", לדעתי אתם מלאי רוח גבית צדקנית ואין לכם בעיה לתת לאחרים לשלם את מחיר האנוכיות שלכם.

   מחק
  3. Defamation is the refuge of non-thinkers
   Meir Kahane

   מחק
 5. אם זו פיסת המידע החכמה ביותר, באתר מה יש לך לחפש כאן? אין לך מה לעשות?

  השבמחק
  תשובות
  1. כמו שאני לא הולך לרופא כדי לקבל מידע על משבר החוב, ככה לא באתי לפה בשביל לקרוא על חיסונים.

   מחק
 6. כתועמלנית של חברת תרופות לשעבר,
  עבדתי בחברה שוויצרית המייצרת ויטמינים אבל המנגנון הוא אותו מנגנון; פגישות עם רופאים, הצגת מאמרים מדעיים, הפצת מידע המשרת את אינטרס החברה כמובן, הרצאות, כנסים לרופאי המחוז, צ'ופרים ו"שיתופי פעולה הדדיים", אח"כ גם התקבלתי לעבודה בGSK אבל בסיום תהליך הקבלה התברר לי שזה לתחום החיסונים וויתרתי...
  לפני 4 שנים בערך, נחשפתי להרצאה של ד"ר ג'ון רנגן וירפן מנכ"ל לשעבר של ענקית התרופות אליי-לילי, החושף, ומספק מידע אמין מתוך המערכת, על איך הדברים באמת עובדים.
  לאור ההתעוררות בעקבות חיסוני הפוליו, נראת לי ההרצאה רלוונטית מאי פעם וראויה להפצה, הינה קישור
  http://www.youtube.com/watch?v=-5uVrbH9lME

  השבמחק
  תשובות
  1. כותבת יקרה, ממליץ לך לכתוב בפירוט את רשמייך הללו, ולשלוח לבלוג הזה לפרסום. תעשי בכך שרות גדול לציבור.

   מחק
  2. לתועמלנית לשעבר האנונימית, אנא פרסמי את דבריך בבלוג הפייסבוק חיסונים בע"מ, חשוב שתוציאי את המידע הזה לציבור הרחב.

   מחק