יום חמישי, 17 באוקטובר 2013

4 קטנות על שיאים חדשים של לפיד, שלטון טבע במדינה, פארסת הפוליו ותגובת רולדין לכניסת קופיקס

לפניכם כמה דעות קצרות על יאיר לפיד ,שאם חשבנו שהוא כבר הגיע לתחתית, הוא הפתיע אותנו שוב השבוע בשיא שלילי חדש. על טבע ,שנציגים מטעמה מעורבים בכל מוקדי הכוח הפיננסים הכי חזקים במדינה. על הפוליו - מספר הילדים המשותקים שחוסנו נגד הפוליו עלה כבר לחמישה ומנהל יחידה למחלות זיהומיות בבית חולים, טוען שאין לשלול קשר בין החיסונים לשיתוקים. ולבסוף איך אפשר בלי מילה על רני רהב ורולדין.


1. השיאים של לפיד 
מי שלא יודע, לפיד מחזיק בשיא ישראלי במספר הועדות שהקים שר בתוך זמן נתון. לפחות 10 ועדות הקים בתוך חצי שנה. שימו לב שכל ועדה קמה כאשר נלחץ לפיד לפינה על ידי דעת הקהל ,כדי שיבצע פעולות שמצריכות ממנו לפעול נגד גופים חזקים או עלולות לפגוע בהכנסות המדינה:

לחצו על התמונה להגדלה
אבל אל תסתכלו על יאיר ככה. יש לו גם צד אחר. תראו באילו מיקרים הוא לא רואה בעיניים ומאשר המלצות בלי שום ועדה ,בלי בדיקה, בלי הסברים ובלי לבזבז זמן:


ואם כבר חשבתם שנשברו כל שיאי לפיד כשר אוצר ונמוך יותר אי אפשר כבר לרדת, כנראה החמצתם את נאומו בפתיחת מושב החורף השבוע. צפו בסרטון עד הסוף. התדהמה מובטחת: 2. טבע מלך ישראל
הנה שלושה זוגות של עובדות ,שנותנות דוגמא לאיך חברות בישראל צוברות פה כל כך הרבה כוח :
(1) הנגיד פישר הנהיג מדיניות מוניטרית ,שהיא חד משמעית בעד טבע ושאר היצואנים על חשבון עם ישראל ששקע בים המשכנתאות.  דן פרופר הוא יושב ראש המועצה המינהלית של בנק ישראל, שאמורה לאשר את התקציב של בנק ישראל, את תנאי השכר של עובדיו ואת דוחותיו הכספיים.
(2) בנק לאומי הוא הבנק הישראלי היחידי ,שהיה שותף בפתיחת קו אשראי ב2012 של כ-3 מיליארד דולר, עבור חברת טבע ללא בטחונות. גליה מאור היא אחת הנשים הכי מזוהות היום עם בנק לאומי מאז שמונתה למנכלי"ת הבנק לפני 17 שנה (היא פרשה לאחרונה).
(3) ביש עתיד ,בראשות לפיד, הבטיחו לשנות את נושא המיסים הכלואים כלפי טבע ולמרות דו"ח מבקר המדינה החריף בנושא ,עדיין נזהרו מלנקוט בצעדים נגדם. פרט נוסף הוא שעל פי ערוץ 2: אבינועם ספיר הוא ממיסדי "יש עתיד". 

המשותף לגליה מאור ,דן פרופר ואבינועם ספיר, ששלושתם בכירים בחברת טבע. השניים הראשונים דירקטורים והשלישי היה סמנכ"ל בחברה. עכשיו אחרי שטבע הניחה רגל בכל שלושת מוקדי הכוח הפיננסים הכי חזקים במדינה ,אין פלא שהמבקר פתאם מגלה שהיא (ביחד עם עוד כמה חברות כמו צ'ק פוינט) קיבלה הטבות בשנים האחרונות "בהיקף בלתי מוגבל, ללא בחינת העלות אל מול התועלת". אגב פרופר הוא גם דירקטור בצ'ק פוינט.


3. מספר הילדים שסבלו משיתוק אחרי קבלת חיסון נגד פוליו עלה לחמישה -צירוף מקרים או תופעה? רופא בכיר במערכת הבריאות חושף את התשובה שבמשרד הבריאות לא יאהבו לשמוע.
אמא נוספת שבנה לקה בשיתוק חמור, טוענת בכתבה למעריב כי רופאים אמרו לה, שאין להם ספק שמקור השיתוק הוא בחיסון נגד הפוליו:
" באחד הבקרים, שמתי לב שהילד כלל לא מזיז את הצד השמאלי של הגוף שלו, מה שהתחיל לייצר א-סימטריה בפנים. זה קרה בהדרגה, ופתאום הוא לא הצליח לזחול ולא להרים יד. גם החיוך היה חצי חיוך."  נעים החליטה לגשת לבית החולים יוספטל בעיר, שם הוחלט להעביר את התינוק לסורוקה, שם הוא אובחן כחולה ב-ADEM וטופל בסטרואידים "גם הם לא סייעו", מספרת נעים. "אנחנו במשפחה יודעים בוודאות שזה מהחיסון. אין הסבר אחר. הרופאים בסורוקה אמרו שזה יכול היה להיגרם ממחלה ויראלית, אבל רופאים שאינם מסורוקה אמרו לי במאמר מוסגר שאין להם ספק שזה מהחיסון"

למרות שמדובר במקרה החמישי של שיתוק של ילד שחוסן נגד הפוליו, משרד הבריאות עיקש בעמדתו כי אין קשר בין האירועים.יתכן בהחלט שהוא צודק, אלא שהכחשה חד משמעית או הוכחה חד משמעית של הקשר בין החיסון לבין השיתוקים היא כמעט בילתי אפשרית.  קו קצת יותר ראלי נקט ד"ר אפרים הלפרין, המשמש כמנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים 'ביקור חולים' בירושלים. במאמר שהעלנו בשבוע שעבר על ילדה שלקתה בשיתוק מסוג 'גיאן בארה' אחרי קבלת החיסון,הכחיש משרד הבריאות כל קשר בין השיתוק לחיסון, אלא שד"ר אפרים הלפרין חשב אחרת. כך אמר בראיון ליעל דן בגלי צה"ל אתמול:
"אני גם נגד חד משמעיות שלצערי הפגין משרד הבריאות גם בתחילת מבצע החיסונים, שהוביל מבצע תחת הכותרת אפס סיכונים. זאת חד משמעיות לא נכונה ולא בריאה, וגם נגד טענות עכשיו שאין קשר בין המקרים האלה. אני מקווה שבמשרד הבריאות באמת לא התכוונו ברצינות כשאמרו שהסיבוך הזה מופיע רק עד 13 יום מהחיסון. מקובל להתייחס לסיבוך הגיאן בארה כסיבוך שיכול לקרות עד 6 שבועות מהתחסנות או מתחלואה...זאת הנחת העבודה של כל המערכות בעולם. המדעיות. אז אם משרד הבריאות רוצה להמציא מדע חדש, אני מקווה שזה לא בנסיבות הפוליו הנוכחיות" [קישור]
ברור בכל אופן ,שאחרי ההצהרה של מנכ"ל משרד הבריאות כי יש "אפס סיכון" בחיסון -יהיה זה מבחינתו כמו כריכת לולאת חבל תליה סביב צווארו ,אם יעז להודות שאי אפשר לשלול קשר בין חיסון לשיתוק.

4. מסיבת העיתונאים המביכה של רשת רולדין
כמעט אין מי שלא ראה את מסיבת העיתונאים של רני רהב ובעלי רולדין קובי חקק.  כשאני מסתכל שוב ושוב בסרטון של אותה מסיבת עיתונאים ,אי אפשר שלא לשאול עד כמה כל הסיטואציה הזו פתטית.לא ברור מה בדיוק עבר לקובי חקק בראש ,כשהוא שילם כל כך הרבה כסף ליחצ"ן שמעורר כל כך הרבה אנטיגוניזם, ועוד חשב שזה מה שיוציא אותו מהברוך שהכניסה אותו קופיקס..

אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא. הכתבה הינה בבחינת דיעה אישית בלבד. אין לראות בכתבה יעוץ רפואי והיא אינה מחליפה יעוץ רפואי. אין המחבר אחראי לתוצאות השימוש במידע וכל ההשלכות הנובעות משימוש כזה.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדים. השימוש במידע הוא על אחריות המשתמש

32 תגובות:

 1. מת על 4 קטנות.
  בנקודה מס׳ 3 לולאת ולא לולעת..
  לילה טוב. :)

  השבמחק
 2. על הפוליו מזווית אחרת:
  התועלת מול הסיכונים:

  דוגמה לסיכון:
  "האישה שחיה 61 שנה בתוך צינור ברזל":

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4439886,00.html

  כשיוצאים נגד החיסון (בהנחה שיעיל) צריך להביא תועלת מול סיכונים.

  בלי חיסון יש סיכוי של 30% ויותר לחלות. סיכוי של 30% לעבור את המחלה עם שיתוק לכל החיים. המחלה מתפרצת בצורת מגיפה.

  נניח שמיליון חוסנו. מיליון יוכלו לטייל בחו"ל ללא חשש. מיליון ימנעו התפרצות מגיפה.
  הסיכון מהחיסון: נניח ש20 איש יפגעו מהחיסון. 1 ל-50000.

  הסיכון מהעדר חיסון: נניח שבהתפרצות מגיפה יפגעו 40000 מתוך 8 מיליון . 1 ל-200.

  הסיכון מהעדר חיסון גדול מהסיכון מהחיסון פי 250!
  יטענו שזהו סיכון על תנאי שתפרוץ מגיפה. שניתן היה לחסוך בחיי 20 נפגעים בטוחים.
  גם זה נכון, אבל צריך לזכור שמגיפת פוליו איננה פורצת בגלל חיסונים שניתנו בעבר.

  ראוי לקרוא את הציטוט הבא:
  "21.מזעזע, פוליו מחלה נוראית. תזכורת חשובה לכל ההורים שחושבים
  לוותר על החיסון ‏(13.10.13)למעשה יש דיי גם לא מעט שורדי פוליו כאן בארץ, מי שיש לו קרוב משפחה או מכר שכזה יודע לזהות את ההליכה המתנדנדת כשהוא רואה אותה ברחוב, ואכן כל כמה זמן אני רואה מישהו כזה.

  לעומת זאת כמה מכם מכירים באופן אישי אנשים שנפגעו מהחיסון? המספרים שהמתנגדים מדברים עליהם הם כל כך זניחים וחסרי חשיבות שלא ברור לי איך אפשר לקבל החלטה לפיהם. אני בטוח שיש מקום בגיהנום לכל אלה שמעודדים הורים לוותר על החיסון וגוזרים גורל כמו של האישה בכתבה על אנשים אחרים."

  השבמחק
  תשובות
  1. בינתיים ב20 שנים האחרונות יש עשרות אלפים שמתו משפעת, אלפים שלקו בשיתוקים כתוצאה מוירוסים וחיסונים (תקשיב לדברי הד"ר בקישור) ו0 חולי פוליו עם חיסון ובלי חיסון. אז אם כבר להתעסק בסטטיסטיקות אז עד הסוף...

   מחק

  2. אתה מטעה עם הסטטיסטיקות שלך. רוב הציבור ממילא מחוסן מהפוליו גם ללא מבצע החיסונים האחרון, כך שללא מבצע החיסונים האחרון לא בטוח שהיו יותר נפגעים מאשר הנפגעים מהחיסון עצמו. ההתנגדות שהוצגה באתר היתה נגד מבצע החיסונים הנוכחי ולא נגד החיסון בכלל.

   הכתבה בynet היא מאוד מגמתית. יכלו להביא אלפי מקרים של חולים במחלות שונות החיים בתנאים מזעזעים אבל בחרו דווקא בחולת פוליו. מעניין למה...

   מחק
  3. המון טעויות...פשוט המון טעויות...
   1. הסיכוי לקבל שיתוק מפוליו עומד על 1% בלבד. ב90% מדובר במחלה ללא סימפטומים בכלל, ב 10% יופיעו סימפטומים של שפעת בעיקר, ורק ב 1% יופיע שיתוק. אגב, השיתוק בדרך כלל יעבור אחרי תקופה ממושכת והרבה פיזיותרפיה וטיפולים - רק מיעוט זעום מכך יוותר עם שיתוק לכל חייו.

   2. במדינת ישראל, בהתאם לפרסומים של משרד הבריאות, יש 98% מחוסנים. ואפילו לא צריך את הסקר הזה, כאשר הנגיף התגלה במרץ ועד היום - לא היה ולו חולה אחד במחלה. לא מחוסן ולא לא מחוסן. להגיד 30% יחלו במחלה, כאשר מגילוי הנגיף, ועד תחילת המבצע חלפו ארבעה חודשים, ועד תחילת המבצע הארצי חלפו חודשיים נוספים - ואף אחד לא חלה - פשוט מחריב את כל הסטטיסטיקה הזאת. כמו גם, האמרה לגבי הדבקה בחו"ל - מי שטס למדינות שיש בהן פוליו מתחסן במומת, חוזר למדינת האם שלו (ייתכן וחוזר כנשא) - ובכל זאת, יש אפס תחלואה בעולם המערבי - פליטים ממדינות אפריקה, מסתנני עבודה, תיירות - ועדיין אפס תחלואה. יותר מזה, הפעם האחרונה שילד לקה בשיתוק בעולם המערבי, היה ילד אמריקאי שבשנת 2005 לקה בשיתוק שמקורו הנגיף החיסוני...

   ועדיין, בו נגיד שאנחנו הולכים עם המלצות ארגון הבריאות הבינלאומי - עדיין הארגון עצמו ממליץ להשתמש בחיסון שמכיל רק את זני הפוליו שהתפרצו במדינה. וזה גם הגיוני מאוד, בשל הנטייה של הנגיף החיסוני לפתח מוטציות. במצריים, אכן פעלו לפי ההמלצות הללו - חיסנו רק את האוכלוסיה בסיכון, בחיסון ותיק יותר המכיל רק את נגיף זן 1. וכאן בארץ? כאן בחרו את החיסון הכי חדש שקיים בשוק, ושמכיל גם את זן 3 - שאין שום סיבה להכניס אותו למדינה אחרי שנפטרנו ממנו...אתה מתעלם מהעובדה שלחיסון הזה קיימים סיכונים - וזו הביקורת הכללית כנגד משרד הבריאות.

   ויש גם שאלות אתיות - אבל כאן באמת אנחנו פותחים צוהר לדיון המבוסס על ערכים ולא על עובדות.

   מחק
  4. ל - אנונימי17 באוקטובר 2013 09:32:

   נבדוק את החישובים לפי הנתונים שלך:

   סיכוי להדבק במחלה - לא נתון.
   סיכוי לחלות ולהנזק 1:100. (לא נכון עובדתית, הסיכוי גדול בהרבה. בדוק בנתוני בל"ל את מספר משותקי הפוליו שעלו לארץ עד שנות ה-60)
   נניח שבהתפרצות מגיפה יחלו 10% . 800000 מתוך 8 מיליון.
   מספר המשותקים יהיה 8000.
   מספר המשותקים כתוצאה מהחיסון לפי הנתונים הנוכחיים - נניח 10 למיליון או -80 ל8 מיליון.
   מספר המשותקים מהמחלה ביחס למספרם מחיסון הוא 100 ל-1. פי 100 יותר!
   האם יש כעת ספק בתועלת שבחיסון?

   בסעיף 2 כתוב שאף אחד לא חלה במחלה. נכון. כיוון שהאוכלוסיה מחוסנת ברובה.
   האוכלוסיה הסכימה בעבר להתחסן כדי למנוע את סכנת המחלה ממך ומאחרים. כנ"ל בעולם המערבי.
   בתגובה מעליך מדובר על הסיכוי להדבק בתנאי, אך ורק בתנאי שתפרוץ מגיפה . לא מדובר על פריצתה כעל עובדה מוגמרת.
   ההפך, ברור שהאוכלוסיה מחוסנת ברובה ואין סיכוי.

   אז על מה הויכוח?
   האם לחסן בכלל? האם להגביר את החיסון ע"י חיסון משני?
   חיסון חי הוא תמיד יותר יעיל. והסיכונים יותר גדולים.
   עכשיו, לאחר חודשיים ברור שהסיכונים קטנים ביותר, אבל קיימים.

   לדעתי, כולם מתחסנים למען עתיד כולם. מדובר בעתיד. ולא בהווה. כולם מסתכנים למען כולם ויש מעטים שנפגעים . נפגעו מנכונותם לעזור לעצמם ולאחרים שעושים את אותו הדבר למענם. זהו העקרון של כולם למען כולם.
   לא נראה לך, אתה יכול לשבת בצד. החיסון איננו ניתן בכפייה ואפשר לבחור.
   לדעתי התועלת עולה על הנזק.
   אם הדברים אינם ברורים לך, מציע לך ללמוד על מגפות הפוליו שלפני המצאת החיסון.
   לא מציע לך ללמוד על בשרך את המחלה, ואת ההקרבה שתצטרך להקריב בטיפול ביקירך המשותקים, במשך שנים רבות.

   מחק
  5. אנונימי מעלי
   1. שכחת לקחת בחשבון ש98% כבר מחוסנים מפוליו.
   2. אתה מתעלם מהעובדה שבעולם המערבי (גם בארה"ב שאין חיסון מוחלש) אין פוליו אבל עובדתית יש עשרות מיקרים של שיתוק כתוצאה מהחיסון
   3. לא יודע מאיפה הבאת את הסטטיסטיקות על החיסון הנוכחי - הוא לא נוסה עדיין בשום מקום חוץ מישראל

   מחק
 3. אמרתי ואומר שוב:
  כששכר עובדי בנק ישראל, ממשלה, כנסת יהיה זהה לשכר הממוצע במשק, הם ידאגו לכלל הציבור במקום לעצמם.

  כשיראו עצמם שווים בין שווים, ישרתו את הציבור וידאגו לרווחתו במקום לשעבדו ולעושקו.

  והצעה נוספת:
  כשנותנים הלוואות עתק לחברות-על, לדרוש מהן בתמורה להוריד את מחיר מוצריהן.
  האינפלציה תפחת .
  -

  השבמחק
  תשובות
  1. נראה לך שהכסף שהם עושים זה מהמשכורות שלהם?? למרות שהן גבוהות...
   העסק המניב שלהם הוא בעיקר שחיתות ונדל"ן

   מחק
 4. לגבי יאיר לפיד דבר מדהים עד שהגיע לכנסת הוא בין האנשים היותר אינטילקטואלים שיש ומאז שהוא הגיע לכנסת הוא ניהיה רני יהב ופליט ריאלטי סטייל תום קשתי יחדיו זה פשוט לא נתפס הפעם הבלתי נגמר הזה בין יאיר לפיד הפוליטיקאי לבין יאיר לפיד איש התקשורת

  בכללי נראה שביש עתיד יש אנשים מתנשאים כמהו דוגמת יעל גרמן שלחה ילדים מסכנים כצאן לחיסון מבלי שנבדק כמו שצריך ועדיין היא מתעקשת שהחיסון הוא הדבר הכי בטוח בעולם או אנשים מסכנים כמו דר' קול שבחיים אני לא יוכל לקחת אותה ברצינות אחרי שהפכו אותה לסמרטוט וכמו אישה מוכה היא חושבת שזה בכלל אשמתה

  חוץ מזה רואים שיש עתיד מחוייבת לאנשים אשר עשו רבות למענה ואני כמובן מתכוון לכל התורמים והמקימים שלה היא תדאג שלירדה במחירי הדיור כל עוד מחירי הדירות של אנשיה לא יחתכו ותדאג להוריד את היוקר המחייה כל עוד האינפליה תעלה בקצב מכובד ותספק הכנסה מכובדת לתורמיה שכן אחרת הם יקחו את כספיהם ןעסקיהם מחוץ למדינתנו המתרוקנת מנמושות אשר יורדים ממנה רק בגלל שהם לא מרוויחים מספיק

  אין ספק אכן יש עתיד......

  דון קישוט

  השבמחק
  תשובות
  1. אני קראתי את הטורים שלו בזמנו בידיעות ואף פעם לא נראה לי אינטלקטואל תמיד היה פופוליסט.
   הוא טוב בלמרוח אנשים - תמיד היה אחרת לא היה נבחר לכנסת.

   מה לעשות שרוב האנשים עדיין מחפשים את השקר ולא את האמת.

   מחק
 5. היי לכולם -

  ערן מזה תקופה ארוכה אני לומד את הבלוג שלך ורציתי להגיד לך ולכל החברים באתר תודה -החכמתם אותי מאוד -הוכחתם לי את נכונותן של טענות שטוען אני מזה זמן רב ועל כך אני שמח - על המצב החרא שאנו חיים בו - פחות ..

  לגבי הפוסט -

  חיסוני פוליו -חיסוני שפעת -פלואוריד במי השתייה שלנו - אנטיביוטיקה בכלל ובסוגים שונים בפרט (כגון אריתרומיצין-שזה כידוע זבל טהור )

  אני הייתי מציע לכולם -לא להאמין לאף אחד - לפני כמה שנים קראתי מספר כתבות שהעידו על כך שחברות התרופות מממנות סימנרים שלמים לרופאים + אירוח בבתי מלון על מנת לעודד שימוש בתרופה מסוימת ..

  רופאים בקופת חולים/בית חולים נמדדים ע"י הקופה -בריוחיות המרשמים שרושמים הם ללקוחות -יש רופא רווחי לקופה (רופא שרושם בעיקר תרופות גנריות זולות ) ורופאים לא רווחיים ( משתמשים יותר בתרופות מקור ) שכמובן נזרקים מהקופה לאחר זמן ..

  העולם מונע ע"י כסף /כוח --זה נכון בכלכלה -מדע -וכן גם ברפואה שעוסקת "בהצלת חיי אדם "

  יש להפעיל שיקול דעת עצמי תוך לקיחת דברי הרופא בחשבון -אבל רופא הוא רק בנאדם בסוף -על כל מגרעותיו של זה ...

  לגבי יאיר לפיד - במילה אחת - פוליטיקאי ..

  לערן -
  שאלה קטנה -

  היום באמריקה הבשילו המגעים להרמת תקרת החוב של אמריקה --

  מזה זמן רב אנחנו מפמפמים פה את העובדה שאמריקה ממזמן חדלת פירעון - שתוכנית ההרחבה הכמותית לא תורמת במאוד למעמד הביניי- או לכלכלה - ושכנראה אין תוכנית ריאלית ליציאה מההרחבה הכמותית-

  אמריקה במלכוד ..

  תמה אני - האם יכול להיות שכל סיפור ההשבתה הוא בסך הכל פיקציה שנועדה לתרץ את המשך ההרחבה הכמותית - תוך כדי תירוצים שההשבתה פגעה בצמיחה ..?

  יש רעיון לאיזה שהוא מקור שיאשר את התיאוריה הזאת ?

  השבמחק
  תשובות
  1. לדעתי הצנועה, אם אתה כבר מחפש קונספירציה, תנסה לדמיין איזה דיונים היו מתנהלים על תקרת החוב וערכו של הדולר אם היו מאשרים אותה ככה בסבבה, כולם היו מתעסקים באיך ארה"ב בבעייה ומדפיסה דולרים וכו'. עכשיו בנו סביב זה תרחיש אפוקליפטי כל כך שאנשים אומרים תודה לאל שהסיפור הזה נפתר והגדלת תקרת החוב היא דבר *טוב* מבחינתם, ונושמים לרווחה על זה שאמריקה יכולה להמשיך לשקוע בחובות.
   כמו הסיפור עם העז.

   מחק
 6. האיש בור ועם הארץ. ואת זה שהחברות הגדולות כרוכות פה ביחסי הון שלטון עמוקים ומרובי אינטרסים הרבה כבר יודעים. ועדיין, תענוג לקרוא את הבלוג שוב ושוב

  השבמחק
 7. http://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/3102013_1.aspx

  "בשנת 2010 היו 135 מקרים של גיאן ברה.
  בשנת 2011 היו 145 מקרים .
  בשנת 2012 היו 111 מקרים.
  מתחילת 2013 היו 37 אבחנות. "


  איך אני יכול לסמוך על הבלוג בנושאים כלכליים כאשר הוא מראה אג'נדה אנטי-חיסונית ברורה ומתעלם מעובדות ברורות ונגישות, איך אני יכול לדעת שגם בנושאים הכלכליים הוא לא עושה סינון גס ומכוער כדי להצדיק את האג'נדה שלו?
  אני לא יכול לדעת.
  לכן החלטתי להפסיק לקרוא פה.

  בברכה,
  אחד רציונלי

  השבמחק
  תשובות
  1. רציונלי
   הבלוג הוא לא נגד חיסונים. הוא נגד חיסון -אותו חיסון שרופא בכיר (ואתה לא רופא) אמר שיש סיכוי שבגללו ילדים בריאים חטפו שיתוק למרות שהיו כבר מחוסנים.

   מחק
  2. ידידי הרציונל
   כנראה לא קראת או לא הקשבת לדבריו של ד"ר הלפרין כי אז היית מבין שיש עובדות ברורות אבל חלקן אינן נגישות באתר משרד הבריאות.
   הביקורת היא לא נגד חיסונים אלא נגד חוסר השקיפות סביב החיסון הספציפי הזה.

   לגבי איך אתה יכול לסמוך על הבלוג בנושאים כלכליים? כל הרעיון שלא תסמוך לא על הבלוג, לא על כל מדיה אחרת או פרשנות של כל פרופ אחר. העובדות מובאות פה, המקורות לעובדות מצורפות - תתחיל לחקור ולאתגר אותי אם מצאת טעות או מידע לא נכון במה שהבאתי כאן ואם למרות זאת החלטת להפסיק לקרא -על זה נאמר "רצונו של אדם כבודו".

   ערן

   מחק
  3. בקשר ל- 13 יום מהחיסון, משרד הבריאות דיבר על מחלת ה- ADEM ולא על מחלת הגיאן-בארה.

   מחק
  4. לרציונלי, לא ברורה הרלבנטיות של כמות השיתוקים בכל 2013. אם כבר מסתכלים סטטיסטית מה שחשוב זה כמות השיתוקים בחודשים בהם חוסנו הילדים נגד פוליו ונגד מחלות אחרות לעומת החודשים בהם לא חוסנו הילדים.

   מחק
  5. ערן, תן לינק למאמר של ד"ר הלפרין.
   אגב, העובדה שמכל הרופאים בחרת דוקא בזה שמתנגד והחלטת שהוא הצודק מראה שגיבשת דעה נגד החיסון ואתה מחפש לה צידוקים.

   לאנונימי 14:08, עכשיו זה ADEM, פעם שעברה זה היה גיאן בארה וזה גרם לאותה פניקה והצדקה עצמית של מתנגדי החיסון. יש גם סטטיסטיקה ל- ADEM, אני בטוח שערן לא הלך וחיפש אותה, הוא בחר את הדרך הקלה - ציטוט מהעיתונות הצהובה של האינטרנט בישראל.

   לאנונימי 15:05 - הכמות רלוונטית כי אנחנו ב- 2013 וכבר כמעט 3 חודשים מקבלים את החיסון, עשרות אם לא מאות אלפים קיבלו אותו, היינו יכולים לראות סטטיסטיקה ברורה של עליה כחלק מ-2013 אם היתה כזאת. אבל ערן בוחר להתמקד בציטוטים מצהובונים במקום לעשות עבודה ספקנית שדורשת סבלנות.

   מחק
 8. כרגיל מעניין וחשוב. רק זוית אחרת על לפיד ורהב - שניהם עובדים נכון ומשיגים את מטרותיהם, לקרוא להם פתטים זאת שאננות. 90% ממי ששמע את הנאום של לפיד הבין בדיוק את מה שהיה אמור - האופוזיציה פוגעת הקואליציה מנסה לעזור, נקודה. הם לא הלכו לשאול את גוגל מה הקטע עם הצינור היבשתי וגם לא התרשמו מהזעזוע של שלי. הוא קיבל את השלושים שניות שלו, הוציא מהם את המקסימום ועבר הלאה. ורהב? לא השיג את המטרה? מישהו ידע מי זה מנכ"ל רולנדין עד אתמול? המסר שלהם על איכות וגודל הקרואסונים עבר, השם של הרשת בכותרות, רהב עצמו בכותרות, בקיצור, את העבודה שלו הוא עשה כרגיל מצויין.

  השבמחק
  תשובות
  1. לא נראה שאת רולדין מעניין שידעו את שם מנכלה.
   רהב עשה להם שרות גרוע מאוד.
   מה שאמרת זה כמו להגיד שסלקום הרוויחו מהמהפכה בסלולר כי שמה היה בכותרות..

   מחק
  2. בדיוק להיפך...
   איפה אתה חי?
   הם מיצבו את עצמם כחברה מבוהלת במלחמת מאסף.
   חברה בטוחה בעצמה עושה השוואה בינה לבין חברה נחותה ממנה מבחינה איכותית?
   זה כמו שרולס רויס יעשו מבחן השוואה בינם לבין סוסיתא בזמנו.
   בשורה התחתונה ראינו שבעצם המוצר הוא אותו מוצר רק גביית הכסף ברולדין מוגזמת.

   מחק
  3. מצטער - אבל ממש הצחקת אותי. האזרחים במדינה שלנו לא עד כדי כך מפגרים. מספיק לראות את התגובות למהלך של רולדין כדאי להבין שהציבור רוצה לתלות את רני רהב ורולדין - ואני בטוח שכלכלית רולדין תחטוף את הכפה של החיים מהציבור. מעבר לזה הפארסה של יאיר לפיד נחקקה עמוק עמוק אצל הציבור שהבין שמדובר במספר סיפורים שחי בלה לה לנד ויש לזה השלכות קשות עבור לפיד, מפלגתו מתרסקת בסקרים. לפיד טועה כשהוא פותח את הפה, עדיף שישתוק, ככל שיפתח את הפה יותר כך יבין מהר יותר אחרון התומכים במי בדיוק בחר והדבר יאיץ את התרסקות המפלגה שלו.

   מחק
 9. 13:53
  תיקון קל
  לפיד השיג את מטרותיו עד כה, ממש לא נראה שהוא ימשיך להשיגן
  יותר נראה שבבחירות הבאות הוא יהיה יו"ר סיעה בינונית מינוס

  השבמחק
 10. ההר הוליד עכבר....
  כל שנה ללא קשר לחיסון פוליו או לא, עשרות אנשים לצערי נתקפים בדלקת גיאן-בארה.
  לעתים ישנה עלייה לא מוסברת בתכיפות המקרים (כמו מקרה 2005) אבל הממוצע הרב שנתי נע סביב מספר מסוים.
  נכון לשנת 2013 אין חריגה מאותו ממוצע רב שנתי.
  שבת שלום ורק בריאות
  אבירם

  השבמחק
  תשובות
  1. אמת, ככל הידוע לנו כרגע. אם כי "דלקת" אינו מינוח מדוייק.
   2 נקודות:

   1. *בניגוד* ל-GBS, הקשר בין ADEM לחיסונים מבוסס סטטיסטית.

   2. משרד הבריאות נקט בלשון לא מדוייקת אם תאר את החיסון כ"ללא סיכון". אין הליך רפואי שהוא "ללא סיכון". יש רק סטטיסטיקה וניהול סיכונים.
   האם זו "הטעיית הציבור", או נסיון (נדון לכשלון) למנוע פניקה ציבורית, אשאיר לפרשנים.

   כאמור, אינני רופא בפרקרטיקה (רק בהשכלתי).

   מחק
 11. s72

  ארבע 'גדולות' (בקטנה) על ארבעה 'הקטנות' של לפיד (ושל מנהיגים בכלל)...
  1. צניעות 2. פשטות 3. הסתפקות במועט 4 . ערבות הדדית.

  המעשייה הבאה תבהיר טוב יותר מכל מאמר קטרני את פשר ארבעת "הקטנות" של יאיר ומדוע אור הלפיד שבידו יוליך את "האספסוף" במעגל אינסופי לשום מקום :

  פעם אחת לפני הרבה, הרבה, שנים, בארץ רחוקה, רחוקה, היה כפר קטן ובו לא יותר מאלף תושבים שחיו יחדיו באחווה, בצניעות, בשמחה, ובאושר.

  יום אחד הגיע לכפר עובר אורח לבוש בלויים ואמר להם: "בצורת קשה עומדת לפקוד את כפרכם".
  "הבצורת", אמר האיש, "תייבש את רוב בארות המים ואלה שלא יתייבשו מימיהן יהיו למרים ולרעילים".
  האיש הזהיר את התושבים לבל ישתו מהמים המרים! "כי כל השותה מהם ישתגע".

  כולם לגלגו למשוגע שהמשיך לדרכו בחיוך רפה מלבד אחד שהאמין לו. האיש אגר כמויות גדולות של מים במרתף ביתו בכדים גדולים.

  כפי שאמר עובר האורח כך היה. בצורת קשה פקדה את האזור כולו ורוב בארות המים יבשו למעט אחדות שמימיהן הפכו למרים. תושבי הכפר הצמאים שתו ממי הבארות המרים לרוויה ותוך חודש כל תושבי הכפר הפכו למשוגעים מלבד האחד שאגר מים.
  מאחר וכולם נהיו למשוגעים... הם החלו להתייחס אל האיש היחיד שנשאר נורמלי כאל לא נורמלי ובמהרה הפך האיש למשוגע הכפר.
  כמשוגע, האיש ספג עלבונות והיה ללעג בפי כל. בודד ומוקצה מחמת מיאוס הוא המשיך בחייו כשהוא מצפה רק לדבר אחד, לגשם!

  עברו ימים רבים... וגשם אין...

  יום אחד, נשבר לו (לאיש) מהבדידות והלעג. הוא הלך לבאר, שתה מים... והפך לנורמלי.

  מוסר השכל: חברה נורמלית מעמידה נבחרים ראויים, וחברה לא נורמלית תעמיד בראשה מנהיגים לא נורמליים ו/או לא רציונליים . אז אין מה להלין על נבחרי/ות ציבור, לא הם/ן הבעיה! אלא החברה שבוחרת להעמיד בשפיץ הלא יציב של הקדקוד יחצנים במקום לוליינים.

  השבמחק
 12. נבחרי הציבור כמראה של החברה

  השבמחק
 13. הניתוק, היוהרה והאטימות של האליטה הכלכלית בישראל כלפי נתיניה, או ההמונים שלא לומר האספסוף הגיעו לשיא החוצפה
  את הטבות המס חסרות התקדים ״תפרו״ חבורה של אנשים כוחניים בחליפות שאיפשר ל״טבע״ החברה הגדולה בישראל לא לשלם מס כמעט בכלל עד 2020. טבע בהטבות מס ששוות עשרות מיליארדים לאורך השנים.
  אלו הרווחים הכלואים שר האוצר אז: מר בנימין נתניהו, שבאותה עת גם בישל לנו עם להקת המעודדות בתקשורת את ועדת בכר ה"מופלאה", שגרמה נזק של עשרות מיליארדי שקלים לפחות לצרכנים, בדיוק כמו התיקונים לחוק עידוד השקעות הון, שהעניקו הטבות מס בעשרות מיליארדים למספר חברות מצומצם, בלי תקרות ובלי ניתוח כמותי כלשהי של ההטבות ומשמעותן.

  השבמחק