יום רביעי, 6 באוגוסט 2014

פרצופה של המדינה - 18 תובנות על סבב הלחימה הנוכחי

מאת: ערן הילדסהיים

זה הזמן לנצל את סיום הסבב הנוכחי כדי להעלות 18 תובנות מהמערכה האחרונה וגם אולי רמז לאיך יראה סבב הלחימה הבא


1. בימי מלחמה אנחנו סומכים בצורה כמעט עיוורת  על מנהיגים שיום לפני פרוץ המערכה האשמנו אותם בכך שהם לא מפסיקים לשקר לנו.

2. אפרופו לא מאמינים לאף מילה שלהם: אותו שר האוצר שמודיע עכשיו שיש מספיק כסף בקופה כדי לכסות את הוצאות המלחמה (11 מיליארד ש"ח+) ללא העלאת מיסים ,הוא זה שיום לפני המלחמה אמר שאין מספיק כסף כדי ליישם את מסקנות דוח ועדת העוני (כ-7 מיליארד ש"ח)

3. הממשלה עמדה בכל יעדי המבצע כפי שהציבה לעצמה עם תחילת המבצע, כפי שהציבה לעצמה שוב במהלכו וגם בסיומו.

4. בניגוד לכל שאר המנהיגים בעולם בנימין נתניהו הוא המנהיג היחיד שיוצא מן המחבוא שלו ומתחיל לתפקד כמו שצריך רק בתקופות מלחמה ...או בהתרחש כל אסון אחר שלא קשור לכלכלה או רווחה.

5. ראש ממשלה שתומך בנסיגת הכוחות מעזה למרות שהחמאס לא חוסל והרקטות לא מפסיקות לעוף עד לחיפה, נחשב בציבור כראש ממשלה אחראי ומנהיג אמיתי. אזרח פשוט שיעז להביע עמדות דומות יחשב מיד כבוגד ואויב העם.

איור: רועי פרידלר

6. הדרך שנמצאה כיעילה ביותר לפזר הפגנה אלימה של פעילי שמאל וימין היתה כשחמאס שיגר רקטות לאזור ההפגנה.

7. הדרך היעילה ביותר לממסד לדפוק את השמאל והימין ביחד בו זמנית מבלי שיפריעו לו היא לגרום להם לריב בגלל מלחמה. כך עברו ואושרו 15 תקנות, חוקים והסכמים בניגוד לאינטרס הציבורי ללא התנגדות במהלך הלחימה (ראו תמונה למטה)

לחצו על התמונה להגדלה
מקור: המקום הכי חם בגהנום

8. בשנת 1973 החוסן הלאומי נפגע כאשר טנקים סורים נמצאו במרחק פקודה מלכבוש את הגליל.
   בשנת 2014 נטען כי החוסן הלאומי נפגע כתוצאה מפרסום מאמר דעה בהארץ.

9.  מטח של רקטה אחת עם ראש נפץ קטן ושספק אם תצליח להגיע לגוש דן = מטח כבד לעבר גוש דן
     מטח כבד של רקטות ופצמרים לישובי הדרום = ירי/טפטוף לכיוון ישובי הדרום

מתוך הטוויטר של הכתב הצבאי אלון בן דוד

10. חלק גדול מהפרשנים שמסבירים באולפני החדשות איך מטפלים בחמאס הם אותם אלה שכשלו בטיפול בו במהלך הסבבים הקודמים כשהיו בעמדה של מקבלי החלטות.

11. במלחמה גילינו שיש לנו דבר כזה שנקרא "שר המודיעין".

12. במלחמה גילינו ש"שר המודיעין" זה בעצם "שר בלי תיק" החדש (רק שלפיד לא הסכים לקרא לזה שר בלי תיק)

13. במהלך המלחמה גילינו שזו בכלל לא "מלחמה"

14. מי שרוצה לדעת במלחמה למה ישראל מפסידה שיקרא את הארץ
      מי שרוצה לדעת במלחמה למה ישראל מנצחת שיקרא את וואלה
   
15. מי שרוצה לקרא במלחמה את עיתון המחנה שיקרא את ישראל היום

16. במלחמה אפשר להדביק לאיזה תמונה שרוצים איזה סיפור שבא לכם ותאמינו או לא - זה תופס:

חבר כנסת מהימין קיבל 3400 לייקים על גינוי תמונת ילדים שמשמשים כ"מגנים אנושיים" במהלך הלחימה בעזה 
מבלי לבדוק שהתמונה פורסמה בכלל בדצמבר 2013 וצולמה בנסיבות ומקום שאיש לא יודע עד היום מהן

תמונות ילדים ערבים שנפגעו במהלך הלחימה ופורסמו על ידי גופי שמאל אלא שהסתבר שאלה בכלל תמונות מעיראק.


17. הדרך המהירה והבטוחה   להשיב את אהדת העם אחרי פרשיות מביכות הוא לנצל את המלחמה כדי להצטרף לעליהום הלאומי. הדף פייסבוק דפו של איל גולן-הנוסח ניסוחו של רני רהב :


18. לסיום- הנה במבזקי החדשות בYNET אתמול העלו אולי כבר את הפרומו לסבב הלחימה הבא:
28 תגובות:

 1. לגבי סעיף 5: רק בשכל הזערורי שלך ושל חברייך האנטישמיים בתקשורת נתניהו נחשב בציבור כראש ממשלה אחראי ומנהיג אמיתי. האמת הרבה יותר פשוטה: אם אתה לא חושב שצריך להשמיד את החמאס,גם אם זה אומר להחריב את עזה עד היסוד,וגם אם זה אומר שכל העזתים ימותו,אז אתה שונא ישראל ותומך טרור.נקודה.

  השבמחק
  תשובות
  1. לפני שאתה מתחיל לזרוק הצהרות מבלי להבין מה משמעותן - הנה הסבר קצר על הגזע השמי.
   הידעת שמי שנכלל תחת הגזע השמי הם היהודים והערבים ? הידעת לפיכך שכל הרג יהודי או ערבי מתוך שנאה הוא למעשה נכלל תחת ההגדרה של מעשה אנטישמי? עכשיו תעשה 1+1 ותגלה שהצעתך היא הצעה אנטישמית.
   בכל מקרה על פי הסקר האחרון תאהב או לא רוב הציבור תומך בצעדיו של נתניהו.גם אם רבים לא מסכימים לזה זו עובדה ונראה שהסעיף מתיחס לנקודה זו.

   מחק
  2. אדון אנונימי, עכשיו תשאל את עצמך.

   כמה אנשים עדיין יתמכו בלהחריב את כל עזה אם החשבון בסוף ישלח אליהם (ולכל שאר התומכים)? כלומר, מי שרוצה להחריב את עזה שיתחלק ב 17 מליארד ש"ח (בתשלום אחד בבקשה).

   כמה אנשים דיין יתמכו ב"להרוג את כולם" אם הצעד הבא הוא לתת להם נשק ולשלוח אותם לרצוח ולההרג בעצמם?

   קל להיות צמא דם שאתה לא משלם את המחיר ולא נושא באחריות

   מחק
  3. ולהם אתם רוצים לתת את השליטה על הכסף ומשוכנעים שהם יעשו בו שימוש סביר ויפקחו על עצמם.

   לא הייתי נותן להם לנהל סניף של מקדונלדס, בטח שלא מדינה

   מחק
  4. שחרורון. אתה נמצא כאן מספיק זמן כדי לדעת שמה שכתבת אינו נכון לחלוטין. שליטה על בזבוז הכסף יש להם גם כיום. זו מהות השלטון הדמוקרטי. יש בעיה עם המנהיגים אבל אין כרגע תחליף לשיטה הבסיסית.
   שליטה על הפקת הכסף תורחק מהם כמרחק מזרח ממערב. הם לא יכולו לבזבז ללא גבולות. זה כל הרעיון. ואפרופו תחת השיטה החדשה של הפקת הכסף. מי שירצה לממן מלחמות יצטרך להעלות מיסים. מחסום לא קל למעבר. כל אותם שואפי החרבת עזה לא יפרדו מכספם בקלות למען המטרה הגדולה ....

   מחק
  5. יכול להיות שאני מפספס משהו - לכן, אני אשמח אם תתאר בדיוק איך בשיטה החדשה (שנותנת לממשלה את הזכות להדפיס כסף), הממשלה לא תוכל לבזבז ללא גבולות

   מחק
  6. שחרורון
   באף הצעה לשנות את השיטה המוניטרית לא נותנים לממשלה את הזכות להדפיס
   הנה ההסבר המלא:
   https://www.youtube.com/watch?v=tl68h4sWPvE

   מחק
  7. אני מכיר את ההצעה הזאת היא נשמעת טוב אבל היא פשוט מתעלמת מעובדות בשטח ומהגיון בריא. תמצית מנהלים: יש גוף "בלתי תלוי" שקובע כמות הכסף המקסימלית שמותרת להדפיס, ויש את הממשלה שאמורה לציית למכסה.

   ברור שזה יעבוד 1: כי גם היום כל גופי הפיקוח עובדים יופי! המפקח על הביטוח (לכן יש לנו פנסיות מצוינות), המפקח על הבנקים (עם גולת הכותרת גליה מאור שפקחה על הבנקים בהתרסקות של שנות ה 80 ועד לא מזמן הייתה מנכ"ל לאומי), ידידנו אפי איתם מהפוסט הקודם בבלוג זה ועוד.

   ברור שזה יעבוד 2: כי הגוף ה"בלתי-תלוי" מורכב ממלאכים ולא מאנשים בעלי אינטרסים (כמו כל האנשים). זה שאתה קורה לגוף "בלתי-תלוי" ולא ממשלתי לא הופך אותו לכזה. זה יהיה עוד גוף שלטוני רווי פוליטיקות ותככים (כמו כל גוף דומה אחר שקם במהלך ההיסטוריה)

   ברור שזה יעבוד 3: כי מה יקרה אם הממשלה תחליט להדפיס כמה כסף שבא לה? מה אתה יכול לעשות. מה קורה היום שהממשלה פועלת בניגוד לחוק ומבקר המדינה עולה על זה? ברוב המקרים - כלום.

   כלומר, השיטה החדשה מאפשר למושלים להדפיס כסף כמה שבא להם. זה סתם משחקי כוח בקליקה השולטת כדי להוציא את הבנקאים מהלופ. אבל בשביל רוב האזרחים זה לא רלוונטי. במקרה הטוב יהיה יותר אינפלציה (כלומר מיסוי של הדור הנוכחי) ופחות הלוואות (מיסוי ילדנו בשיטת עוץ לי גוץ לי)

   מחק
  8. ,הזה לא עניין של יעבוד או לא - הגוף המוניטרי יהיה גוף טכני "טיפש" שכל מטרתו לייצר כסף כך שתשמר אינפלציה אפסית. אם הוא לא ימלא את תפקידו כראוי הרי שמיד כולם יראו את זה. מרחבן "הקימבון" פה הוא אפסי.
   לממשלה יהיה אסור להתערב בהחלטות הגוף. אם הממשלה תחליט לשנות את החוקים ולעשות משהו אחר הרי שזה כבר לא חלק מהרפורמה.

   מחק
  9. נו אז מה אם זה לא חלק מהרפורמה?
   אנשים מוצאים דרך לקמבן והממשלה, בהרבה מקרים, עושה מה שבא לה. אלו עובדות.

   לרפורמה אין כוחות קסם. זה סתם רעיון או אוסף של מילים על דף. מה ימנע מהממשלה לעשות מה שבא לה? מה ימנע מאותו גוף טכני "טיפש" לקמבן (למשל: לשנות את אופן חישוב האינפלציה). זה שמישהו החליט שאינפלציה המחושבת באופן מסויים היא אפסית, זה לא אומר שזה המצב.

   הערת שוליים: אינפלציה היא הגדלת כמות הכסף. זאת ההגדרה של אינפלציה. אי-אפשר להדפיס עוד כסף ולא ליצר אינפלציה.

   מחק
  10. "נקודה" לא הופכת את הנחרצות והשנאה שלך לאמיתיות.

   מחק
  11. שחרורון לא הבנתי איזה חשבון יש על הרס עזה? תחריב את עזה עד היסוד ותבנה עיר חדשה מודרנית במקום ועל הדרך גם פתרת את מצוקת הדיור בארץ. אתה לא רוצה לגור בדירה חדשה עם נוף לים?

   מחק
  12. אתה לא יכול להחריב את עזה ולהרוג מעל מיליון איש חפים מפשע.
   זה לא משחק מחשב ולא סרט קולנוע.
   אם זאת ההצעה שלך אז אתה מתלהם וטיפש.
   ארה"ב לא תיתן לך לעשות את זה, ואם לא תקשיב לארה"ב אז תאבד את בת בריתך שבלעדיה אתה תישאר בלי כסף ובלי נשק ובלי תמיכת העולם. מדובר בסיכון קיומי גדול בהרבה מהסיכון הקיומי מחמאס בעזה.

   מחק
  13. לאנונימי 10:27

   אני לא רוצה להרוס את עזה. אולי אני לא אוהב את העזתים אבל אני מגלה אמפתיה לסבל שלהם ויודע להבדיל בין רוב העזתים (שהם הקורבנות) למושלים שלהם, הבריונים מהחמאס (שהם הפושעים האמיתיים).

   האמת שגם אתה לא רוצה להרוס את עזה. אתה רוצה לשבת בבית ושאנשים אחרים ילכו לסכן את עצמם ויהרסו את עזה. אתה גם לא מעוניין לשלם על המהלך, אתה רוצה שהחשבון ישלח לתומכים ומתנגדים כאחד. לבסוף, אתה גם לא מעוניין לשאת באחריות למהלך נורא כזה, בשביל זה יש מדינה.

   מחק
 2. דרך אגב, רני רהב היה הראשון שפרסם את תמונת ה"מגינים אנושיים" בפייסבוק (חיפשתי את התמונה ממש בתחילת השיתופים וזו שנמצאה הכי עתיקה ברשת חוץ מהמקורית זו זו שעל הקיר של רני רהב)
  ... עוד פרופגנדה מביתו של רני רהב.

  השבמחק
 3. עצוב שזה נכון....

  השבמחק
 4. נתניהו מנהיג רופס, שקרן, שמאלני, אוסלואיד, מסוכן לישראל וכך חושבים נאמני הלאום היהודי בטרם המלחמה, בהמשכה ובסיומה המפוקפק.

  השבמחק
  תשובות
  1. דוד איש שלום איש חזק, ימני, פשיסט, מסוכן לכלכלה אמיתית וכך חושבים הקוראים השפויים של הבלוג.
   כמובן שהוא הכי טוב בלזרוק האשמות מטופשות ללא רפרנסים.

   תהיה בריא דוד.

   מחק
  2. דוד. אתה שהבנת כבר את מערכת הרמייה המוניטארית חייב להבין את מערכת הרמייה המכונה מדינית צבאית. עבור על הרשימה של ערן. היא חדה מאד. נסה לחבר את הנקודות . אין הרבה שהצליחו להבין את השקר המוניטארי. אתה בין המעטים שעברו את המחסום. נקה את דעתך מדעות קדומות. אתה תצליח להבין אם תבוא לברור הסוגיה בראש נקי.

   מחק
  3. החמס יקבל:
   הפסקת תקיפות ברצועה
   הפסקת חיסולים ממוקדים וחסינות למנהיגיו
   הפסקת סיכול היתחמשות
   פתיחת המעברים
   הגדלת שטחי דיג מ-6 מייל ל-12 מייל
   שיקום הרצועה
   תשלום משכורות לאנשי החמאס
   שחרור שבויים ושחרור אסירי שליט ישראל תקבל:
   2 חלקי גופות.
   טפטוף מתמשך
   שקט זמני עד לסבב הבא!!!!

   מחק
 5. הקריאות להחריב את עזה ולרצוח מיליונים קימות בעם נתקלתי בזה אישית בזמן המלחמה.אנשים לא מבינים איך ישראל מעצמה עולמית לא מסוגלת לטפל באוסף בריוני רחוב סתומי מח ופרימיטיביים עם רקטות מאולתרות וסמרטוטים על המצח.הסתירה יוצרת תסכול ואלימות רצחנית.והיא תמשך כל עוד השקר הפלסטיני לא נחשף.כל העזתים המרואיינים מאשימים את ארצות ערב ולא את ישראל!!!!!!!!למה?כי הם ערבים.הם חצים מצרים וחצים סעודים לפי דברי שר בממשלת חמס שזעק חמס על המצרים שמכרו את קרוביהם העזתים.מוחמד דפ נקרא אל מסרי-המצרי.הם כולם מהגרי עבודה שהוכנסו לישראל בחשאי על ידי המנדט הבריטי העוין ליהודים ולציונות שגם המציא את השם פלסטין.מתוך רצון למחוק את הקשר ההיסטורי של הארץ לעם ישראל.לפלסטינים אין זהות לאומית.לכן אימצו את השם הבריטי-מנדטורי.והם תובעים בעלות על כל הארץ השיכת לפי כל הספרים הקדושים של כולם לעם ישראל.ועד שהשקר הזה ועוד רבים אחרים יחשף הסתירות הבלתי נסבלות ב"מצב"לא יפסקו ונמשיך להגיב בטרוף שנאה ורשעות.מהאינטיפדה הראשונה זה רק הולך ומחריף ממלחמה למלחמה. והעם נהיה יותר מטומטם...כי סתירות מובילות לדביליות.שמעתי שאשת הרמטכל היא שמאלנית שמשתתפת בוואטש של מחסומי צהל-אם זה נכון איזה צבא היה מאפשר למצב כזה לקרות?ארגוני שמאל שונאים את ישראל יותר מהאויב.והימין-ראה מס 16..אני לא מדבר על המערכת הפוליטית צבאית שירשה את השקרים האלה מהבריטים ואימצה את כל השחיתות של המכלול הצבאי תעשייתי של האימפריה האנגלו אמריקאית מהתחלתה.

  השבמחק
  תשובות
  1. בן אדם, אתה צריך עזרה.

   מחק
 6. ערן לרוב הפוסטים לפחות לטעמי ולהבנתי משתדלים להיות אובייקטיבים ולרוב כך אתה נהנה לשים את המציאות כמו שהיא במקרה הזה כמו כל דבר פוליטי קשה שלא להבין מהי דעתך וחבל לא בשבילי אלא בשבילך אם תתנתק מהדעות הקדומות שלך ותקשיב לעובדות כשם אתה מטיף (ובצדק לעניות דעתי) אולי תשכיל להבין שבכל דבר אין שחור ולבן כולל בפוליטיקה למרות שיש צד אחד שחושב שהוא יותר טוב מכולם מבין יותר מכולם מוסרי יותר מכולם מזגזג פחות מכולם.
  תנסה כמו שלרוב אתה עושה להביט לעובדות בלבן של העין ולחשוב שוב אם העמדות הפוליטיות שלך הנחרצות כל כך אכן תואמים את האמת שלך

  נאה דורש נאה מקיים,

  תודה רבה על ההשקעה שלך ועל הפוסטים הפוקחים עיניים לרוב

  תבורך

  השבמחק
 7. לגבי 7, עצוב שבזמן המלחמה ושאף אחד לא מסתכל, משתינים מהמקפצה במקום במים. חבל שנבחרי הציבור שלנו לא נלחמים באויב המסוכן לא פחות - השחיתות.

  השבמחק
 8. אג'נדה 21. חפשו את מסמך היסוד של המטריקס.

  השבמחק
 9. עוד משהו: אנשים שקנו את הבלוף של ביבי מוצאים עצמם מאוכזבים, ורצים לקנות את אותו הבלוף עצמו מבנט או ליברמן.

  השבמחק
 10. עם ישראל בוחר כיום בעבדות למנהיגים חזירים מושחתים שבוגדים במדינה ורומסים את החלש:
  מאחר וביבי וקודמיו לא התקיפו באיראן, לכן חו״ח ישראל תותקף גם בכמה פצצות אטום
  יהיו על ישראל התקפות של מאות אלפי טילים, כולל כימים וביולוגים!

  השבמחק
 11. בראש המדינה עומד אדם שלא מסוגל להחליט, עיניני המדינה לא בחשיבות עליונה, אלא המיטה הזוגית במטוס, ועיניניו הפוליטים!!
  התקציבים הולכים לפנסיות של טפילי הקבע!! התוצאה של זה שצהל הפך לצבא גדול ומסואב שאוכל את המדינה!

  השבמחק