יום שלישי, 19 בפברואר 2013

צפו בסנאטורית שגרמה למפקח על הבנקים בארה"ב לגמגם

ללא ספק אחד מהמוסדות המושחתים בשירות המדינה הם בדרך כלל מוסדות הפיקוח בתחומים רבים ובעיקר בתחום הפיננסיים. אותם מפקחים שאמורים להגן עלינו בהווה ,מנסים להבטיח בראש ובראשונה את עתידם באותם המוסדות עליהם הם מפקחים. מפקחים שמעיזים לחרוג מ"הכללים" יודחו, כפי שקרה למפקח על הבנקים אצלינו יואב להמן לפני פחות מעשור.
צפו בסנאטורית בארה"ב שחושפת את הבלוף שנקרא פיקוח על המערכת הפיננסית מול המפקחים עצמם.

לפני כשבוע העלתה הסנאטורית אליזבת וורן מספר שאלות בשימוע שנערך לרגולטורים בכירים בתחום הפיננסים בארה"ב. מדובר בגורמים שאמורים לכאורה להגן על הצרכן מפני אותם גופים שמנים ועשירים. בין השאר היו בשימוע נציגים ממשרד האוצר, חברים בהנהלת הפדרל ריזרב, המפקחים על הביטוח ועל הבנקים, נציגים ממס הכנסה, ניירות ערך וכו'

הסנאטורית פתחה בשאלות נוקבות כלפי הנוכחים: 
"אם הבנקים יכולים לעבור על החוק, לגרוף מיליונים ברווחים, ואז להגיע לפשרות בבתי המשפט ולשלם קנסות מתוך אותם רווחים, אז אין להם באמת תמריץ לא לעבור על החוק. גם בכל פעם שמגיעים לפשרה ואין משפט זה אומר שאין את הטרחה והזמן הכרוך במתן עדויות ובדיקת העובדות של מה קרה בדיוק בתוך המוסדות הכלכליים האלה. תספרו לי בבקשה כמה אתם קשוחים? מתי הפעם האחרונה שהעמדתם את אחד הבנקים הגדולים בוול סטריט למשפט?"
את התשובות המגמגמות והמביכות של המפקח על הבנקים בארה"ב וחלק מעמיתיו אסור לכם להחמיץ במיוחד מדקות 3:35- 1:40 .


אליזבת לא ויתרה והמשיכה:
"אני רק רוצה לציין שיש תובעים, שכל יום בבתי משפט סוחטים אזרחים רגילים, לפעמים על מקרים פעוטים, ומגיעים איתם למשפט כדי ש"ישמשו כדוגמה" ,כפי שהם טוענים. אני ממש מוטרדת מכך ש'גדול מידי כדי ליפול', נהיה גם 'גדול מידי בשביל משפט'. זה פשוט נראה לי לא נכון."
8 תגובות:

 1. נהדר
  בפועל מנהלי ועובדי הבנקים פרקו את הכלכלה ע"י פעילות נגזרים פרועה ולא אחראית, הכניסו משכורות אדירות לכיסם, פשטו את הרגל לבנק, קיבלו מהמדינה הון כסף כדי לצאת מהבוץ כי אם הם יפלו יהיה רע, והכשר לסחוט את הלימון שנקרא האזרח כדי להחזיר את הכספים למדינה, קיבלו עוד מענקים על הצלחה, ואנחנו מתעסקים בפלואוריד במים.

  השבמחק
  תשובות
  1. פלואוריד במים זו שערורייה כשלעצמה, אבל מה הקשר? כל הונאה שפוגעת בנו יותר מאשר מועילה לכלל צריכה להחשף. אם אתה כלכלן מן הראוי שתתעסק בחשיפת עושק כלכלי ואם אתה מדען עדיף שתעסוק בחשיפת עושק סביבתי.

   מחק
 2. Most top positions in government are filled by former top figures from business. The endless nonsense about Democracy is simply to numb and dumb the masses. The U.S. is a fascist country ruled by corporate figures.
  So now, the cameras are rolling and corrupt politicians have the opp. to pretend they're for the people and are asking the right q. - "see I'm working for you".
  I'm afraid I have some bad news.
  It's a farce. All of it.
  NEVER GET DISTRACTED BY WHAT THEY SAY - FOCUS ON THEIR ACTIONS.
  Tragedy and hope..indeed
  Kspish Hildesheim?
  - Eran


  השבמחק
  תשובות
  1. אתה כרגיל ציני חסר תקווה
   אם היית עוקב קצת אחרי אליזבת' וורן היית יודע שהיא שייכת לאותו זן נדיר של אנשים אמיתיים שמאמינים במה שהם אומרים ועושים
   כן, עושים
   היא מהטובים

   מחק
 3. אחלה מאמר!
  טוב שיש אתר כמוכם

  השבמחק
 4. מה שאותי מעניין זה איך מתגברים על הבעיה? האם להעסיק במוסדות הפיקוח פנסיונרים שכבר לא מחפשים את הג'וב הבא? השאלה הזאת עוד קיימת מימי סוקרטס 'מי ישמור על השומרים?'

  השבמחק
 5. ערן

  שוב תודה על המאמר!
  יותר ויותר אנשים מבינים איפה כולנו חיים - מי הטובים ומי הרעים בכל הסיפור הזה (שהוא בעצם החיים של כולנו...)

  נעם

  השבמחק
 6. מדהימה האשה הזאת!
  ממליץ לכם לראות עוד קטעי וידאו שלה היא פשוט קורעת להם את הצורה בפרהסיה.

  איזה אומץ!

  השבמחק