יום שני, 16 בדצמבר 2013

בנק הפועלים נגד הביטקוין: חוסם חשבונות של לקוחות שניסו לסחור במטבע

מאת: ערן הילדסהיים


כבר מאז חודש אפריל אוסרים מספר בנקים בישראל על לקוחותיהם להעביר כספים לחשבונות בנק בחו"ל לצורך מסחר בביטקוין. בין ההסברים שהועברו ללקוחות המאוכזבים היו שאחד האתרים המרכזיים אליו מועבר הכסף אינו מפוקח בחו"ל ואינו עומד בסטנדרטיים בינלאומיים. לדברי בנק המזרחי הדבר מעלה את החשש לביצוע הלבנת הון ומימון טרור. כמו כן נטען על ידי בנק לאומי, בנק נוסף המקשה על לקוחותיו בכל הנוגע למסחר בביטקוין, כי המטבע אינו מטבע רשמי המוכר על ידי בנק ישראל ואינו מוסדר בכללי רגולציה ומכאן שהבנק אינו מוכן להתעסק במסחר בו.
בנק ישראל מצידו ממשיך לגרור רגליו בהגדרת המטבע ומאפשר לכל בנק להיות המחוקק, השופט והמבצע בתחום.ממש המערב הפרוע של מערכת הבנקאות - בנק בנק הישר בעיניו יעשה.

אלא שעכשיו חברת bit2c המפעילה זירת מסחר בביטקוין בישראל, טוענת שבנק הפועלים העלה הילוך במלחמתו בביטקוין. לטענת בעלי החברה, מנהלי סניפים בבנק הפועלים פנו אל מספר מלקוחותיהם ומסרו להם כי אותרה בחשבונם העברת כספים לחשבון החברה. הבנק דרש מאותם לקוחות להימנע מלבצע העברות כלשהן נוספות לחשבון זה. הסיבה על פי הודעת bit2c: בנק הפועלים החליט שפעולות קניה ומכירה של ביטקוין הן צעד שנקשר עם פעילות בלתי חוקית ולכן החליט למנוע פעולות אלו דרך מערכות הבנק.

הודעה בפיסבוק של גולש שחשבונו נחסם בעקבות העברת כספים לbit2c:


נזכיר רק כי בדיון שנערך רק לפני כחודש בסנאט האמריקאי הוכרז הביטקוין כ"מטבע לגיטימי" על ידי גורמים רשמיים במערכת הפיננסית בארה"ב. בגרמניה הוא הוכר באוגוסט כמטבע רשמי למטרות מס ולאחרונה הוכר לתשלום מיסים בנורווגיה.

תגובת חברת bit2c:
"החברה מצרה על התנהלות בנק הפועלים אל מול לקוחותיה ועל המדיניות בה בחר הבנק לנקוט כנגד הסחר בביטקוין בכלל. מדיניות זו מצד הבנק אינה נסמכת על עובדות ממשיות כלשהן או על בדיקה ממשית שבוצעה לגבי החברה ופעילותה העסקית. פעולותיו של בנק הפועלים גורמות נזקים גדולים לחברה ולשמה הטוב. אכן נעשו ניסיונות בישראל ובעולם לעשות שימוש בביטקוין למטרות בלתי חוקיות, אולם אין בדבר כדי להכתים באופן גורף את כל הפעילות הקשורה לביטקוין.

החברה נטלה על עצמה סטנדרטים מחמירים ביותר ומחייבת את לקוחותיה בדרישות בלתי מתפשרות בכדי להביא למניעה של פעילות בלתי חוקית כלשהי תוך שימוש במערכת המסחר המוצעת ע"י החברה.

הפעילות באתר החברה מתאפשרת ככלל אך ורק לתושבי ישראל המזדהים בפני החברה ואשר פועלים באמצעות חשבונות בנק בישראל. החברה פועלת ומשקיעה משאבים באופן יום יומי בזיהוי לקוחותיה ולאימות מקורות העברת הכספים אל ומחוץ למערכת המסחר. במקביל פועלת החברה לגיבוי והצפנת נתוני המסחר, פרטי המשתמשים וכתובות מפתח הביטקוין המשויכות להם ולאבטחת חשבונות הביטקוין מפני פריצות, ובאופן כללי מנהלת אמצעי מעקב ובקרה רציפים בנוגע לפעילות הנעשית באתר."

28 תגובות:

 1. הבנקים פוחדים פחד מוות מהביטקוין.
  זו האמת. כל השאר תירוצים עלובים.

  השבמחק
 2. ואף על פי כן, נוע תנוע!

  לכל הכבשים שפועים "בועההההה..." בכל מאמר וכתבה על הביטקוין, כדאי שתפנימו: זו אחת הסיבות העיקריות להמצאת והצלחת הביטקוין מלכתחילה.
  אנשים שמסתכלים על החרמת כספים מחשובות בנק בקפריסין ואומרים לעצמם: "פה זה בחיים לא יקרה!",
  תתעוררו: קפריסין זה כאן.
  הבנק, שתפקידו לשמור על הכסף של הלקוח, עושה דין לעצמו ומחליט לאן בדיוק הלקוח יעביר את כספו ומה הוא ירכוש או לא ירכוש. ואם זה לא מוצא חן בעיני הבנק, החשבון - על כל הכספים שבו - יוקפא עד להודעה חדשה. לית דין ולית דיין! בלתי נתפס? גם אני חשבתי, אבל הנה זה קורה.
  TAKE YOUR MONEY OUT OF THE BANK, WINTER IS COMING

  השבמחק
  תשובות
  1. תיקון קטן - התפקיד של הבנק לא לשמור על הכספים של הלקוח.
   תפקידו ליצר רווחים למי ששולט בו

   מחק
  2. הבנק פועל מכוח חוק הבנקאות, וככזה הוא צריך לקיים את הוראות החוק, ולא לעשות דין לעצמו. יש פה חשש לכאורה להעדר תום לב, כשבנקים בעלי שם והגדולים ביותר במערכת הבנקאות העולמית (ובמילים אחרות- חשובים בהרבה מבנק הפועלים, שניתן להשוותו יותר לחנות מכולת שכונתית לעות רשת שופרסל) אינם מטילים מגבלות כאלו על לקוחותיהם, ומאפשרים להם לסחור בביטקוין.

   מחק
  3. לא מכיר את חוק הבנקאות אבל חוק זה בסה"כ אוסף של מילים. לפעמים הוא ישנה מחשבה מאוחריו ולעיתים הוא דבילי. בכל מקרה הוא משהו שאדם יצר ולא איזה חוכמה עליונה.

   זה שמישהו כתב משפטים על דף לא מכריח אף אחד לקיים את מה שכתוב (גם אם כתוב "שמור על הכסף של האזרחים"). הבנק עושה מה שבא לו כי הבנק הוא חלק אינטרגרלי מהשלטון - פשוט מאוד..

   מחק
  4. חוקים מתחלקים לשני סוגים

   חוקים שיצר האל,כמו עשרת הדיברות
   חוקים מעשה ידי האדם,שתכלית קיומם היחידה היא קידום האינטרסים
   של הקבוצה השלטת.

   את החוקים מהסוג הראשון תמיד נוהגת לסרס שכבת כוהנים מושחתת
   שהופכת אותם לחוקים מהסוג השני.

   במערב,גם למה שכתוב בחוק אין שום משמעות.
   מה שכתוב מסורס ומעוות בידי הכנופיה שיושבת במערכת המשפט
   והופך למשהו שמשרת את המיעוט הליברלי המשעבד ללא קשר למה שכתוב בחוק.
   זה נעשה ע"י "פרשנות" או "תקדימים" ואם לא ניתן לעוות את החוק אז פשוט מסרסים
   אותו ע"י הוספת תנאים וסייגים כאלה למימושו,עד שהוא הופך לאות מתה.
   צריך להחליף את השכבה הסוציאליסטית השלטת במערב כולו.מדובר בשכבת בוגדים חולנית
   שלמעשה הכחידה ציבילזיציה.
   החלפת שכבה שלטת עושים רק במלחמת אזרחים.
   אין דרך אחרת,מעולם לא היתה ולעולם לא תהיה.

   מחק
  5. אלימות תמיד משיגה תוצאות הפוכות בסוף לכן מלחמת אזרחים היא לא פיתרון לכלום. במקרה הטוב היא תחליף קבוצת שודדים אחת בשנייה (למשל: במקום ראש-ממשלה יהיה לנו כהן גדול).

   הפתרון הוא ידע וידוע. פקיחת עיניים של הסובבים וישום טכנולוגיות עוקפות שיטה (למשל: ביטקוין).

   מחק
 3. אם הבנקים מחרימים את ביטקוין - סימן שביטקוין מצליח.

  השבמחק
 4. מלחמת החופש החלה, כל מי שמאמין בבשורת הביטקוין והמטבעות המבוזרות דיגיטליות זה המלחמה שידענו שתבוא על חירותו של האדם ,הקרב אל מול השיטה האכזרית ביותר לזריעת רשע ועבדות בעולם, בראשם הבנקים.
  לא כולנו התעוררנו להבין שמי שגורם לנו להיות עבד יום יום זה הבנק, אלה שהתעורר הזמן שלכם להלחם. ולאלה שלא התעוררו אתם נותנים יד אם ביודעין או לא לשליט הגדול הזה, אתם שעובדים בבנק כפקידים אנשי מכירות מזכירים יועצים אנשי תחזוקה כולכם נפלתם קורבן לשיטה שעושה אותכם עבדים ודואגת שתשארו ככה, חשבו על ילדכם !! תשאלו את עצמכם כמה זמן תמשיכו להיות עבדים?

  השבמחק
 5. יש דרך לקנות למשתמש הפשוט?

  השבמחק
  תשובות
  1. https://www.facebook.com/groups/btcil/?bookmark_t=group

   מחק
 6. כאילו שדולרים, יורו או כל מטבע אחר לא משמשים למימון טרור, פשיעה בינ"ל וכדומה. במה הם משתמשים כאמצעי תשלום, סוכריות קופצות ?

  השבמחק
  תשובות
  1. ההבדל הוא שדולרים ויורו ממנים כנופיית בריונים המכונה בשם "ממשלה"

   מחק
 7. מהות הבנק לבצר את תפקידו כשולט בחברה דרך פעולות פיננסיות, מטבע כזה סודק במעט את התפקיד.

  השבמחק
  תשובות
  1. הייתי אומר שיותר ממעט.
   בעולם פיננסי שמנוהל בביטקוין בנק צריך להיות אטרקטיבי ולפעול בצורה מוצלחת על מנת לייצר רווחים.
   לעומת זאת בכלכלה מבוססת חוב על מה שבנק צריך זה פשוט להיות קיים והוא ימשיך לגדול...
   תחשוב כמה ביטקוין מפחיד את ההנהלה של הבנק שפתאום היא מבינה שיש פה משהו שיכול לחשוף את כל המערכת במערומיה....

   מחק
 8. עורב
  בנק ישראל עובד בבנקים ולא ניתן לצפות ממנו להיות רגולטור
  הבנקים יחסמו כל דרך אשר יכולה להניב להם הפסד, או אי שליטה בלקוח וכו, בין עם בדרך חוקית, פלילית, כל דרך כשרה בעינהם, וזאת הסיבה האמיתית שקרטל הבנקאות הפך את תחום הבנקאות הפרטית "נותני שרות מטבע" לבלתי לגיטימים לכאורה מהפחד שהלקוחות יברחו לשוק הפרטי והתחרותי, כל החקיקה כמובן מתגייסת לטובתם עד שמהדמוקרטיה נשאר רק שלט שמסווה ארגון פשע בדמות מדינה.
  הבנקים בישראל הינם ארגון פשע המבצע פשעים נגד האנושות תוך שלילת חופש החרות שלנו ופועל ללא מפרע תחת האף הציבורי.
  והציבורברובו אינו מבין כלל מה קורה , הכל מוסתר ונעלם מעיני הציבור
  למשל הבנקים התחילו להנפיק כברירת מחדל שיקים למוטב בלבד, האם הציבור מבין את ההשלכה החמורה על החופש שלו? ודאי שלא אך בעוד עשר שנים לאחר שהבנקים ירגילו את הציבור שהכל חייב לעבור דרכם וכמה שזה שזה טוב לציבור מסיבות הזויות ושהגופים הבנקאים יעצימו רק את מקורביהם ויקבעו מי יבחר בבחירות, ובדלת האחורית יעסקו בהלבנת הון ומימון טרור (אגב עד היום הורשעו על פי חוק הלבנת הון בישראל בנק לאומי ופועלים אותם אלו שטוענים שמסחר בביטקון הוא הלבנת הון)

  השבמחק
 9. עורב
  בו נראה באיזה תחומים יש שחיתות

  משרד הבריאות - מושחת
  בנק ישראל-מושחת
  משרד התקשורת - מושחת
  חברות מיים - שחיתות
  נמלים- שחיתות
  חברת חשמל - שחיתות
  הרשימה מיותרת הכל מושחת ולא צריך להיות גאון להבין זאת ולא צריך הוכחות חותכות מספיק להסתכל על ההתנהלות ועל התוצאה הרי זה ברור.

  השבמחק
 10. כל המטבעות בעולם שימשו ומשמשים וישמשו כל אדם וכל גוף שיחפוץ לבצע כל פשע שניתן להעלות על הדעת.
  עם מטבע הביטקוין פשוט לא צריך לשלם עמלות מיסים ושוחד לצד ג

  השבמחק
 11. לא בנורבגיה ולא בגרמניה ניתן לשלם מיסים עם ביטקוין, הכל פרי מוחו הקודח של כותב הפוסט
  שתי המדינות החליטו שזה נכס בר מיסוי, כלומר אפשר למסות את הרווחים עליו, אך לא ניתן לשלם בו מסים

  בברכה,
  שושו השועל

  השבמחק
 12. הבנקים אכן מפחדים אבל השאלה היא , מה על משתמשי ביטקוין לעשות עכשיו כשבנק ענק ( ממש דואופול ) כמו בנק הפועלים אוסר עליהם להשתמש בו ?? . זה נראה כמו מכה רצינית לאנשים שמשתמשים במטבע החלופי הזה . בכל מקרה. חשוב לזכור שיש בנק קואופרטיבי חדש בשם בנק אופק. אולי ממנו תבוא הישועה

  השבמחק
  תשובות
  1. מה הבעיה? הם לא נותנים להשתמש בו, תחליף בנק. הרי מה זה בנק, חשבון עו"ש, הם הקפיאו למישהו את החשבון בלי סיבה-אפשר לתבוע אותם.

   מחק
  2. ניהול תיק משפטי מול משרדי עו"ד של הבנקים זה לא מתאים לכל אחד, גם אם יש לך קייס טוב.

   הבנקים עושים יד אחת. אין כמעט הבדל בין בנק לבנק.

   מחק
  3. לידיעת הציבור - בחברת המסחר ATRADE ניתן לסחור על מחירי הביטקוין (CFD)
   ללא סיכון למשקיע, ללא בעית נזילות וללא בעיות אבטחה.

   מחק
  4. "לסחור על מחירי הביטקוין" - לא תודה, אני מעדיף להחזיק ביטקוין (שעליו יש הסכמה בכל העולם) בעצמי, מאשר לסמוך על ה-CFD שלכם.

   מחק
  5. אפשר להעביר את הכסף לבית השקעות ומשם להעביר הלאה

   מחק
 13. אי אפשר לקנות/למכור ביטקוינים עם paypal?

  השבמחק
  תשובות
  1. אפשר, אבל פשוט לא תמצא אף אחד שיסכים למכור לך ביטקוין בכרטיס אשראי / paypal. גם אם תמצא, לרוב זה יגיע עם פרמיה גדולה מאד.

   הסיבה לכך היא שהעברת ביטקוין היא חד-כיוונית (ולכן בלתי-הפיכה), לעומת כרטיס אשראי או paypal שבהם אפשר לבטל עסקה וכו'.

   מחק
 14. זבלים בנק הפועלים.
  בצעירותי הייתי לקוח שלהם לקח לי חודשיים להבין שהם לא רואים את האנשים בעיניים רק מספרים ועברתי לבנק אחר. לעניות דעתי הבנק הכי זבל במדינת הזבלה שלנו, תסגרו את החשבון בבנק לחצופים הנבלות באיזה זכות הםמקפיאים חשבון זבלים.

  השבמחק