יום שלישי, 14 בפברואר 2012

ללא קווים אדומים: מערכת הבנקאות בארה"ב מגדילה את רווחיה ככל שיש יותר אזרחים הנזקקים לתלושי מזון

אחד מכל שבעה אזרחי ארה"ב מקבל תלושי מזון. אם חשבתם שהבנקים מרויחים רק מהעשירים ולא מפיקים דבר מאותה שכבה סוציאלית הכי נמוכה בחברה אז קראו את הסיפור הבילתי יאמן הבא.כשמדברים על תלושי מזון הדבר הראשון שעולה בראשכם הוא ודאי תלוש מנייר המקנה לבעליו את הזכות לרכוש מזון.
בארה"ב כבר מזמן זה לא כך. מדובר כעת בכרטיסי חיוב (כמו כרטיס אשראי) המוענקים לזכאים ואיתם הם יכולים ללכת לחנויות ו"לגהץ" את הסכום שמוזן בכרטיס.
מי שקיבל את האחריות על ניהול ,הנפקת והפצת הכרטיסים הם הבנקים בארה"ב ופה יש כסף ..הרבה כסף. ג'י פי מורגן ב2010 לבדו הרויח 5.47 מיליארד דולר  מכל נושא הנפקת ופיזור הכרטיסים.
האינטרס לפיכך של הבנקים הוא שיותר ויותר אזרחים יזדקקו לתלושי מזון והממשל הנוכחי ,הנתמך על ידי ג'י פי מורגן, כמובן משתף איתם פעולה. מאז עלה אובמה לשלטון גדל מספר הזכאים לתלושי מזון ב14 מיליון ! רשת פוקס מדווחת כי ממשל אובמה עושה מאמצים גדולים כדי להגביר את קצב תלושי המזון המוענקים לאזרחי ארה"ב  כפי שניתן לראות בסרטון הבא :מה שעוד מדהים בסיפור שבכלל כל העסק הזה של כרטיסי מזון יוצר מקומות עבודה דווקא ב...הודו. כרטיסים אלו מיוצרים בהודו ואפילו אם תרצו להתקשר ולברר על הכרטיסים האלו סביר להניח שיענה לכם הודי הנמצא בתוך מרכז שירות הלקוחות שנמצא גם הוא אי שם בתוך הודו.
צפו בתגובת נציג ג'י פי מורגן המובך לשאלת כתבת לגבי הרווח של ג'י פי מורגן מכל הנושא (מדקה 3:40):

תגובה 1:

  1. ברור שיש לגהץ ו"לגהץ" ! אצלנו הגיהוץ הינו מתייחס לבגדים ומאפשר לבצע את העבודה בצורה קלה ואיכותית !!!

    השבמחק