יום שישי, 23 באוגוסט 2013

כשהכלכלה המעוותת פגשה את האקולוגיה: ביפן מוכנים לשלם 23,500$ למלון אחד

בעלי חנות פירות ביפן שהחלה את דרכה כחנות המוכרת את מוצריה במחירי מבצע,  החליטו שהיום הם יכולים להרוויח יותר כסף על הפירות בדרך ההפוכה.


בעלי החנות החליטו להפוך את החנות לחנות מתנות בה הם מוכרים פירות נבחרים. ביפן נהוג להביא פירות כמתנות  לאירועים רשמיים כמו חתונות, ארועים עסקיים או לביקורים בבית חולים.

אז מה אפשר  לרכוש בחנות?
תפוח ב21$
אבטיח מרובע ב212$
69$ לקופסת תותים
159.5$ לקופסת דובדבנים (4$ לדובדבן)
קופסת ענבים -64$
וכמובן מלון מטופח ב23,500$

מלון משובח למכירה בחנות ביפןמקור:  buzzfeed

10 תגובות:

 1. יצא לי פעם לאכול אגס יפני ב 50 דולר, שווה כל אגורה. זה טוב להיות מליונר.

  השבמחק
 2. סרטון שכדאי לראות על התמוטטות אמריקה והדולר
  http://www.youtube.com/watch?v=5zD7xR0DGuE
  עורב

  השבמחק
 3. נו הלינק של משרד הבריאות לא עובד (הם כל הזמן משנים קישורים מרגיז) הנה הקישור החדש
  http://www.health.gov.il/PublicationsFiles/kolhin_a4.pdf

  השבמחק
 4. מזכיר קצת את הבועה הכלכלית הראשונה של הצבעונים בהולנד

  השבמחק
 5. האם התקלה אתמול בנאסדק הייתה תקלה מכוונת?
  המדדים החלו לרדת בחדות מייד לאחר מכן נסגר המסחר בנאסדק לשלוש שעות, לאחר חזרת המסחר ממש זמן קצר לפני הסגירה ממדי המניות המובילות עלו ומדד הנאסדק עלה באחוז בערך.
  ובפרוש מיוחד, הבועה כל כך גדולה עד שכל דבר הכי קטן עלול לגרום להתרסקות חסרת תקדים של הכלכלה בכל העולם, במצב כזה ישנה רשות "לעושי הכלכלה" לעשות הכל.
  בעצם השאלה היא מתי ויותר חשוב מה יהיה ביום שאחרי?
  עורב

  השבמחק
 6. http://en.m.wikipedia.org/wiki/Conspicuous_consumption

  השבמחק

 7. s72
  נראה שאתה מגמתי ומנסה לעודד העדפה של תוצרת מיצרנים כמו קיבוץ צובה ומושב נטעים על מתחרים אחרים בשוק. הלינק בעניין הדוח לא עובד ולא נמצא דוח כזה באתר. גם אם נניח שהעובדות נכונות ומושב נטעים משתמש במי בארות ולא במים מושבים, סביר להניח שמי התהום של אותן הבארות מזוהמים בשל קרבתן לאגני החמצון המטונפים של גוש דן רבתי. סביר להניח שמי הבארות באזור ראשל"צ נגועים באותם התחלואים הקיימים במים מושבים ומטופלים בהתאם.
  מילים לא משנות את המציאות רק את ההרגשה. במדינה הזאת לא משנה מה אתה עושה או מה אתה קונה תמיד ימצא מישהו שידאג להאכיל אותך חרא במחשבה שזה דבש.
  במזון אורגני אתה משלם קצת יותר על החרא הזה. האמת, שבין שתי האפשרויות: לאכול מזון אורגני רווי חרא הישר מרחוב שוסטר בת"א לבין מזון לא אורגני מרוסס ברעילים זרחניים... אז כמובן שעדיף חרא משוסטר! כי הרבה חקלאים עוברים על תקנות ההדברה מסיבות כלכליות וגם מסיבות טכניות (של מועדי שיווק). בעיקרון כשאתה הולך למכולת, עדיף שתקנה את העגבנייה הפחות יפה - של סוף גידול, בשלב זה החקלאים מרססים הרבה פחות או לא מרססים בכלל. העגבניות הן אולי קטנות יותר ומכוערות – אבל הן בריאות הרבה יותר! ככלל - ככול שהעגבנייה אדומה יותר ויפה יותר כך היא רעילה יותר. האמרה "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" נכונה גם לגבי מזון ולא רק לגבי פוליטיקאים כמו ביבי, יאיר ובנט (שהוא דתי או חילוני??? עוד לא הגעתי למסקנה חד משמעית... דבר אחד לגביו כן וודאי! מי שרק הגיע לפוליטיקה וכבר משתמש בחוקרים פרטיים בכדי לאגור מידע מפליל על חבריו - הוא אדם מסוכן לחברה!!! הוא אולי נראה יפה, ויש יאמרו יפה מאוד, הוא אולי מדבר יפה... אבל אולי זה גם רעיל?...), ועוד פוליטיקאים לא אורגנים אחרים.
  עדיף פוליטיקאים אורגנים, אבל הציבור מעדיף "עגבניות" אדמות יפות ועסיסיות.

  השבמחק

 8. בעקבות המאמר: 14 סיבות שלא להתחסן שמפיץ אתר "פרויקט אמת אחרת" – ניתוח ביקורתי
  http://www.hayadan.org.il/dont-beleve-anty-vaccines-2208138/

  השבמחק
 9. אני יודע שזה לא קשור בשום צורה,
  אבל מה קורה לגבי אוסטרליה?
  אני בטוח שהשיטה היא אותה שיטה אבל הבנתי ששכר המינימום שם הוא 16$ והעוני הוא 12.5%

  השבמחק