יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

חומר נפץ חברתי: שעור האבטלה בקרב צעירים ביוון הגיע במאי ל- 65%!

רק יווני אחד מתוך שלושה (עד גיל 24) מצליח למצא עבודה עם סיום לימודיואחוז האבטלה בקרב בני 15-24 ביוון. לחצו על התמונה להגדלה

במקביל יש מי שמנצל את מצבה הכלכלי הקשה של יוון. יוון התחיבה לטרויקה למכור חלק מנכסי המדינה כדי להחזיר חובות ופה סין נכנסת לעניינים כדי להשתלט עליה במחירי חיסול. סין כיום כבר מפעילה מחצית מהנמלים ביוון, עכשיו היא מתכננת להשתלט על השאר כולל כבישים ושדות תעופה.


9 תגובות:

 1. אז מה יוון צריכה לעשות? לצאת מהיורו ולחזור לדראכמה?

  השבמחק
  תשובות
  1. לחפש אלטרנטיבה לשיטה הכלכלית שלהם, אחד הדברים זה להפסיק לייצר כסף מחוב

   מחק
 2. מעניין מה מצב התעסוקה בוולוס
  ערן, אמא שלי הולכת להיות שם בטיול מאורגן, יש מצב שהיא יכולה להשיג TEM או שזאת מערכת ממוחשבת בלבד?

  השבמחק
 3. מה היה השיעור בישראל אם הילדים לא היו לכודים בצבא?

  השבמחק
 4. בתור התחלה הם יכולים לבטל את שכר המינימום. זו דרך מצויינת להתניע כלכלה.
  ככה יותר אנשים יהיו מועסקים ויחזירו את הכסף למחזור. בהתחלה אנשים יעבדו עבור מעט אבל גם דברים יעלו פחות בגלל עלויות שכר יותר נמוכות ובסופו של דבר השכר יתייצב מול המחירים

  השבמחק
 5. (שם galgal21):
  חישוב האבטלה הוא מאוד מוזר. מה זאת אומרת אבטלה בגילאי 15-24? הרי עד גיל 18-19 האדם אמור ללמוד בתיכון ולא לעבוד. אחרי גיל זה דרושים לו לפחות 2-3 שנות הכשרה מקצועית כלומר במקרה הטוב הוא יכול למצוא עבודה סבירה לא לפני גיל 21 (בישראל ובמדינות שבהן יש שרות צבאי חובה זה לא לפני גיל 23-24). לדעתי חשובים בתחומי גילאים אלו הם לא רלוונטים.

  השבמחק
 6. מה שהרס את יוון הוא היורו שמונע ממנה להנפיק את המטבע הישן שלה הדרכמה ולתקן את העיוותים הנוראים בכלכלה שיוצר כסף-מבוסס-חוב, שעליו מושתתים היורו, הדולר וגם השקל, אך ביתרון קטן אחד (שלא מפצה על החסרונות הרבים) שכאן לפחות יש לנו שליטה מוגבלת על היצע השקלים במחזור בעוד שביוון הם תלויים לחלוטין ברצונם הטוב (בד"כ הרע)של בנקאי היורו הגרמניים בעיקר.

  השבמחק
 7. אולי זו הסיבה למה כאן מסרבים לחברה סינית שתבנה 40 אלף דירות

  השבמחק