יום רביעי, 12 באוקטובר 2011

כך יעשה ביוון לשר שהפסיק לשרת את עמו. צפו בתמונות

עשרות מפגינים נגד מדיניות הצנע ביוון פשטו על בית קולנוע במהלך הקרנת סרט בו צפה שר הפנים של יוון האריס קאסטנאדיס וקראו לעברו ססמאות תוך הטחת מים ודברי מזון. מאחורי הכעס הרב של אזרחי יוון עומדת סיבה כואבת ומדאיגה במיוחד, לא רק ליוון אלא לכל מדינה דמוקרטית. מהי?יוון היא הראשונה שהנהיגה דמוקרטיה בעולם וכנראה גם הראשונה באירופה שנוטשת אותה.
כיום דה-פקטו לא קיימת כבר דמוקרטיה ביוון. השולטים האמיתיים בה הם הגופים הלא נבחרים - הבנק העולמי והאיחוד האירופי שמעבירים דרך הפרלמנט היווני כמעט כל חוק כלכלי שהם חפצים בו בעוד העם היווני מתנגד ברוב עצום לאותה מדיניות. החשש של האיחוד האירופי והבנק העולמי הוא מפני פשיטת רגל יוונית ,שהשלכותיה יהיו שבנקים באירופה וברחבי העולם יפסידו מאות רבות של מיליארדי דולרים כתוצאה מזה וכתוצאה מתגובת שרשרת בשאר המדינות החלשות באירופה. זאת הסיבה שהם כופים על היוונים מדיניות צנע קשה בו נאלצת ממשלת יוון למכור חלק מנכסיה לבעלי ההון , לקחת על עצמה חובות גדולים עוד יותר מאותו בנק עולמי והבנק האירופי ובכך להגדיל עוד את התלות שלהם בשני הגופים האלה ובנוסף לכל הן מאלצות אותה גם להטיל על אזרחיה מיסים כבדים ולבצע פיטורים המוניים בסקטורים הציבוריים .
העם היווני מתרעם שלמעשה כל הגזירות האלו מטרתן היא אחת - להפיל עליו את עול הצלת אותם בנקים שלקחו סיכונים לא מחושבים ,ביצעו את אותם עסקאות כושלות ושעכשיו עוד רוצים להרוויח.

שמעו מה אומר חבר הפרלנט האירופי Nigel Farage בכנות יוצאת דופן, על דעתו בנעשה ביוון:
From the Greek Streets מדווח כי עשרות מפגינים נגד מדיניות הצנע ביוון פשטו השבוע על בית קולנוע במהלך הקרנת סרט בו צפה שר הפנים של יוון האריס קאסטנאדיס וקראו לעברו ססמאות תוך הטחת מים ודברי מאכל. מספר מצופי הסרט אף הצטרפו במחיאות כפיים למפגינים בזמן שיוגורט הוטח בשר.  בסופו של דבר נאלץ השר לצאת מאולם הקולנוע תוך כדי עימות מול המפגינים.
בין הקריאות שניתן היה לשמוע: "בטורקיה, ביוון ובמקדוניה האויב הם השרים והבנקאים" ו"הטרור הוא העבדות למשכורות, לא עושים שלום עם הבוסים".

צפו בתמונות (השר יושב שורה אחת לפני הסוף)
תגובה 1:

  1. העיקר שלביבי ולשרה יש כסף וזמן ללכת לראות סרט בניחותא בעוד העם כורע תחת הנטל. לואי ה-14 מישהו?

    השבמחק