יום שני, 12 במרץ 2012

נציג הבנק האירופי נשאר ללא מילים לאחר שאלה של עיתונאי אירי

מי שעוקב אחר מסיבות העיתונאים עם בכירים בבנקים המרכזיים (גם בארץ) -בדרך כלל פוגש בשאלות של עיתונאים הנראות כמו שאלות שהוזמנו,מה שנקרא בשפת העם: "הרמה להנחתה". גם אם אותו העיתונאי ישאל שאלה "קשה" סביר להניח שיקבל תשובה חלקלקה ולא כזו שעונה באמת על הבעיה שהציג. בזה בד"כ מסתיים אותו הפרק של העיתונאי באותה מסיבת עיתונאים ומיד עוברים לשאלה הבאה. מה קורה כאשר עיתונאי אמיץ לא מאפשר לאותה אישיות לחמוק מתשובה עניינית? זה בדיוק מה שקרה בחודש שעבר במסיבת עיתונאים של נציג האיחוד האירופי והבנק האירופי.בחודש שעבר נערכה מסיבת העיתונאים בעקבות דיון שהיה בין נציגי הנציבות האירופית, הבנק המרכזי האירופי וקרן המטבע העולמית בנוגע להתקדמות תוכנית החילוץ האירית. אותה תוכנית שמהווה למעשה כמאין תוכנית צנע לעם האירי. הנציגים הביעו סיפוק מהעמידה של האירים במטרות התוכנית , למרות המצב הכלכלי הקשה בעולם.
נציג הבנק האירופי אף החמיא לעם האירי וסיפר שהוא מאד התרשם מעומק הדיון שם בסוגיות כל כך מסובכות ולדבריו אפילו נהגי המוניות שלקחו אותו, מאד מודעים למצב. רוב הציבור מקבל את תוכנית החילוץ הוא סיפר, אלא שדווקא פה בשיא אותה מסיבה עיתונאים חגיגית,מישהו החליט לא לשתף פעולה עם הנציג.

העיתונאי האירי וינסנט בראון שאל את נציג הבנק האירופי האם אותו נהג מונית סיפר לו גם שהאירים מאד מובכים מההחלטה שהם צריכים להחזיר חובות של מילארדי יורו למחזיקי אג"ח ללא בטחונות ,  ,שלעם האירי אין שום קשר אליהם (לחובות) ושמעולם לא לקח על עצמו חובות אלו. "זה פשוט נועד  להבטיח את חילוצם של בנקים אירופאיים...מה היית עונה לנהג מונית אילו שאל אותך את זה?" פנה לנציג הבנק האירופי.

לאחר כמה ניסיונות כושלים לדחות את מתן התשובה לשאלה המביכה ובלחץ העיתונאי החליט נציג הבנק לענות תשובה מהסוג שהתרגלנו אליה כבר רבות ממסיבות עיתונאים קודמות: "אני מבין את קושי ההחלטה, אין ספק בכך" אמר. "אבל ישנם כמה אספקטים שונים לבעיה שחייבים לאזן אחד את השני ועל מנת להבטיח את יציבות הסקטור הבנקאי, האג"חים האלו חייבים להפרע".התועלת של זה למשלם המיסים האירי עדיפה בהרבה לעומת האלטרנטיבה של קריסת מערכת הבנקאות באירלנד ,הסביר נציג הבנק. אלא שבניגוד למסיבות העיתונאים האחרות ,בראון לא הסתפק בתשובה המתחמקת.

"אתה לא מתיחס לנושא" תקף העיתונאי. "העם האירי נאלץ לשלם מיליארדים של יורו עבור אג"ח ללא ערבויות עבור בנקים גמורים , שלא תורמים בכלום לרווחתם של האירים ונועדו רק להבטיח את עושרם של בנקים באירופה. איך תסביר את זה לנהג המונית?" איתגר אותו בראון.
"אני חושב שעניתי על זה" ניסה להתחמק שוב נציג הבנק אלא שבראון לא ויתר:
"לא ענית לנושא בגלל שהתייחסת ליכולת הקיום של המוסדות הפיננסיים באירלנד. המוסד הפיננסי הזה שאני מדבר עליו מת, הוא עבר , הוא גמור. עכשיו למה תושבי אירלנד נדרשים ,תחת איום הבנק האירופי ,לשלם מיליארדים של יורו של חובות ללא ערבויות?"
פה ניסתה מארגנת מסיבת העיתונאים לקטוע את שאלותיו של העיתונאי ולעבור לשאלה של עיתונאי אחר אלא שבראון לא איפשר לה זאת:
"אתם אנשים שמתערבים בתוך החברה הזו וגורמים לנזק אדיר על ידי הדרישה שלכם מאיתנו לשלם לא לתועלת של מישהו באירלנד, אלא לתועלת המוסדות הפיננסים האירופאים. עכשיו תוכל להסביר למה הטלתם את זה על העם האירי?"
שוב נציג הבנק טען שענה על זה ושוב בראון טען שהוא אמנם נתן תשובה אך לא התיחס לנושא ושאל אותו: "האם אין לך תשובה?"
הנציג נשאר חסר מילים.


צפו במסיבת העיתונאים המדוברת:תודה לאמנון שהפנה את תשומת ליבנו לסרטון.

לפניכם תמליל השיחה באנגלית:

Klaus Masuch] said: “I’m impressed by the depth of the discussion in Ireland and the understanding of complex, economic financial-sector issues, which is revealed by looking into the Irish place, looking into the discussion. But also when I come from the airport with the taxi driver they are often very very informed I must say, very very informed.”
[LATER]
Vincent Browne: “Klaus Masuch, did your taxi driver tell you how the Irish people are bewildered that we are required to pay unguaranteed bondholders billions of euros for debts that the Irish people have no relation to or no bearing with, primarily to bail out or to ensure the solvency of European banks? And if the taxi driver had asked you that question,hat would have been your response? That’s my first question.”
Barbara Nolan: “Well, well, well, can we take a couple together? Can you ask the second question?”
VB: “Well, my second question is a completely different issue and it may have a follow-through if Mr Masuch doesn’t answer the question in a way that would illuminate the taxi driver’s understanding of all this, I would have a follow-through question.”
Nolan: “Right, can I ask you then to pass the mic, and we’ll come back to you for the second question?”
Browne: “Well, if you don’t mind, that’s a way of breaking up the exchange, and I would prefer if it went this way: We’ve a tradition in Irish journalism that we pursue issues and that when somebody doesn’t ask [answer] a question we follow through on it and I hope that tradition will be respected on this occasion. So could you answer the question?”
Masuch: “I have answered a very similar question of you – I think it was two reviews ago – and can…”
Browne: “[inaudible] the question”
Masuch: “… and I answered it. I can understand that this is a difficult decision to be made by the government and there’s no doubt about it but there are different aspects of the problem to be, to be balanced against each other and I can understand that the government came to, came to the view that, all in all, the costs for the, for Irish people, for the, for the stability of the banking system, for the confidence in the banking system of taking a certain action in this respect which you are mentioning could likely have been much bigger than the benefits for the taxpayer which of course would have been there. So the financial sector would have been affected; the confidence of the financial sector would have been negatively affected, and I can understand that there were, that there was a difficult decision but that the decision was taken in this direction.”
Browne: “That, that… Well, that doesn’t address the issue. We are required to pay, in respect of a defunct bank – that has no bearing on the welfare of the Irish people at all – we are required to pay in respect of this defunct bank, billions on unguaranteed bonds in order to ensure the health of European banks. Now how would you explain that situation to the taxi driver that you talked about earlier?”
Masuch: “I think I have addressed [looking to Barbara Nolan] the question.”
Browne: “No you haven’t addressed the question because you referred to the viability of the Irish financial institutions. This financial institution I’m talking about is defunct. It’s over. It’s finished. Now, why are the Irish people required, under threat from the ECB, why are the Irish people required to pay billions to unguaranteed bondholders under threat from the ECB?”
Masuch: [silence]
Browne: “You didn’t answer the question the last time so maybe you’ll answer it this time.”
Masuch: [mutters to Barbara Nolan]
Nolan: “Well, I think he doesn’t have anything to add to what he’s already said. Can I.. [pointing at another questioner]”
Browne: “Well, just a minute now. This isn’t, this isn’t good enough… You people are intervening in this society causing huge damage by requiring us to make payments not for the benefit of anybody in Ireland but for the benefit of European financial institutions. Now, could you explain why the Irish people are inflicted with this burden?”
Manusch: “Well, I think I have addressed the question.”
Browne: “You’ve nothing to say. There’s no answer, is that right? Is that it? No answer?”
Manusch: “I have given an answer”
Browne: “You have given an answer that didn’t address the question.”
Nolan: “That’s your view.”
Browne: “That is my view and I think it would be the view of the taxi driver and a few of our viewers tonight.”
Nolan: “Right. Can we please move on?”

28 תגובות:

 1. תודה על החשיפת הסגנון של מיצגי הכוח הכלכלי שתמיד בתקשורת הם ידעו איך להשאיר אותך ללא תשובה או תגובה רק עם תיסכול אדיר של חוסר אונים מול כוחות הרשע הכלכליים שמשחקים בך ככדור במשחק הרוגבי האגרסיבי.
  תמיד נהיה הכלבים הנובחים שרואים בעיניים כלות איך השיירה הכלכלית עוברת וממשיכה אל האופק המעורפל.

  השבמחק
  תשובות
  1. פשוט הזוי מה שקורה דורשים מעם שלם לשלם עבור כמה בעלי הון יחידים וזאת בשנת 2012 , אך ישנו גם שינוי אנשים מתחילים להבין שעושקים אותם, מתחילים להבין שלא באמת צריך את סקטור הפיננסים הוא לא תורם לכלום רק הורס.

   מחק
 2. מה לגבי הסיוע הכספי שמקבלים האירים ממוסדות פיננסים אירופאים? אני משוכנע שהם מקבלים יותר מאשר נותנים ( כדוגמת מחיקת החובות ביוון ) אבל הסיוע הוא "עסקה עם השטן" ומחירה כבד. ככה מנצלים משברים לטובת גופים מסוימים ולא לטובת העם.

  השבמחק
 3. ערן,
  את היכול להסביר מה הכוונה אג"ח ללא ביטחונות, איזה בנקים האירים נדרשים לחלץ, ואיזה חרב שמים על צווארם?

  השבמחק
 4. ערן, תודה על הכתבה,
  אין טוב יותר ממראה עיניים של קנונייה שנחשפת ומישהו שקם ואומר "המלך הוא עירום" ואז... מבולבל, ומחייך במבוכה, מנסה ה"מלך" להסתיר את מעלליו . כל הכבוד לעיתונאי האמיץ שלא נתן לעריץ להמשיך לחייך לקהל ולהראות איזה איש גדול ודגול הוא. כן ירבו עיתונאים כמותו, ואתרים כמו זה

  השבמחק
 5. אבל יש צדק במילים של הבנקסטר.
  חלק מהכסף כן הגיע לעם האירי (יווני, ספרדי) וזה שכסף נגמר בדיוק גורם למצב הקריסה שבו הם שרוים. אפילו אם יוותרו להם על החובות בכלל, הם ישארו עם השוקת שבורה אם לא יהיה להם מקור לחובות החדשים, הם לא יצליחו לשמור על רמת החיים שלה הם רגילים.
  זה בדיוק מה שהולך בישראל כתוצאה מבועת נדל״ן שהגיע ל250 מיליארד ש״ח כחוב פרטי ועוד 200 מיליארד כחוב הקבלנים.
  המערכת מלאה בכסף והוא מניע את הביקוש וצריכה. בינתים.
  המדינה נדיבה בקצבאות, אנשים לוקחים הלוואות ומבזבזים. הכל יפה. הקניונים מתפוצצים מאנשים, מסעדות מלאות.
  גם הספרדים נסעו ברכבים גרמנים מפוארים כשמעל 90% לא היו מועסקים בשום תחום שקשור ליצור או פתוח. הכל מכסף שהגיע ממערכת פיננסית במישרין או בעקיפין (תיירות חוץ). לאירופאים ממש לא מגיע לחיות ברמה שהם חיים וגם לאמריקאים לא! העוני והרס שיוון או אירלנד שוקעים זה בדיוק מה שהם שווים מבחינת השכלה, שעות עבודה או חריצות.

  השבמחק
 6. Unrelated to the current post, but to the prev. one - I'm posting it here because it might be very important:
  In regards to some seemingly outlandish material posted by "Avi" regarding in part, to the Yom Kippur war, the following was recently disclosed:
  http://www.counterpunch.org/2012/02/22/what-really-happened-in-the-yom-kippur-war/
  -Eran

  השבמחק
  תשובות
  1. Eran,
   I Run Israel Shamir (the writer) in google and found the following:
   http://www.israelshamir.net/
   http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Shamir
   Regardless of what I think of this MF, since he/you can't provide REAL historic eveidences, its just a story

   מחק
  2. I never claimed otherwise.
   I'm afraid REAL historic evidence will likely not surface anytime soon given the explosive nature of the issue. However "hints' are a different matter - in my opinion the reading of the following book should be mandatory in Israel:
   http://www.amazon.com/The-Secret-War-Against-Jews/dp/0312156480/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1331572336&sr=8-1

   Until you get your hands on it, I'm providing another "hint" that I hope the readers may find more reliable, as it were..
   http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4150018,00.html
   Kind regards,
   -Eran

   מחק
 7. סקינסי בריסטול12 במרץ 2012 בשעה 21:19

  בקיצור: למה היצרן(הפועל הפשוט) צריך לממן את האנטי יצרן(הבנקים)?

  השבמחק
 8. ישראל שמיר הוא שונא ישראל שחזר לרוסיה ואפילו אנטישמים מקומים נרתעים ממנו בגלל הקיצוניות שלו.
  קראתי תגובות בעתון אנטישמי שדרשו שלא להיעזר בו כי הוא רק דוחה את הציבור השפוי. האיש עלה לישראל מרוסיה בשנת ה70, שירת בצה״ל, עבד ככתב בהארץ, אח״כ התנצר ומסית באופן שיטתי כנגד יהדות, ישראל וכד. אפילו אנשי השמאל הקיצוני בישראל לא מוכנים לשתף פעולה עם האיש בגלל הדעות שבנתינים זוכר את יולי תמיר שנתקלע בו, הבנתי שהיו לו קטעים לא יפים גם בתחומים אחרים.... אם זה האיש שאותו אתם מצטטים אז לאנשים נורמלים אין מה לחפש באתר הזה.

  השבמחק
 9. לאנונימי מ 02:24
  תתמקד בעובדות עשה הצלבות מגורמים אחרים, חפש את האמת בעזרת המידע המופץ בכלי התשקורת והאינטרנט וגבש את עמדתך.
  ישראל שמיר ממש לא מעניין אף אחד אבל אולי המידע שהוא מפרסם יש בו איזו אמת חשובה.
  תזכור שהאמת היא ערך סוביקטיבי כמו שנאה אהבה (תמיד בעיני המתבונן).

  השבמחק
 10. תודה לערן על פרסום תוכנה של מסיבת העיתונאים. המצב באירופה קטסטרופלי אם נציג כה בכיר לא רואה (או לא רוצה לראות) את התסבוכת של המערכת הפיננסית של אירופה כולה. האיחוד האירופאי דומה לגוף מת עליו מבצעים ללא הועיל פעולות החייאה, עם הזרקות המונטאריות והקזת דם פיסקאלית. אם לא ינהיגו "מדיניות צנע" כלל-אירופאית כדי לאזן את מצבן של כל מדינות האיחוד, בהסכמה הדדית, ולא רק בהסכמה כלפי היוונים שהוקרבו על מזבח הניאו-ליברליזם האירופאי הנאור - אובדן אמון הדדי ועליית הנאציזם מובטחים להם כבר השנה. חבל!

  השבמחק
 11. ערן האם אתה תומך בהפיכה ברוטלית נגד השלטון?
  אחרת למה שהבנקים יפסיקו ליצר כסף מחוב? זה יפגע בקרטל שלהם.
  אין שום דרך אחרת לגרום להם להפסיק.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני נגד הפיכה ברוטלית מכמה סיבות:
   1. אני לא מאמין באלימות
   2. אלימות במקרה הזה רק תציג את הצד האלים כ"רע" ותתן תירוץ טוב לשלטונות למגרו בכוח. כשההפגנה היא שקטה,חוקית אבל עוצמתית או אז השלטון נמצא בבעיה,שכן אין לו דרך יעילה להפסיקה. ראה ההפגנות ערב נפילת מובארכ במצריים ובתוניסיה.

   אין כיום שום סיבה לבנקים לפחד על קיום הקרטל שלהם כל עוד אף אחד לא מבין את הנזק שאותו קרטל גורם לו. זו אחת הסיבות שהאתר הזה הוקם כי הכרת הבעיה הוא חלק חשוב בפתרון, אולי הכי חשוב. כשאנשים יבינו שהשיטה המוניטארית שמשרתת את הקרטל שמשרת את עצמו על חשבון כולנו (אלא אם אתה טיקון) היא הבעיה העיקרית וכשזה יצבור תאוצה אז אני מאמין שיקום הגוף/האיש שירוץ לשלטון כדי לתת לנושא זה מענה בבית הנבחרים שלנו(ראה רון פול בארה"ב). זה לא יקרה ביום אחד ולא בשנה אחת אבל המשבר המתקרב אלינו ודאי יהיה נקודת זינוק מצוינת להעלות את המודעות לבעיה

   מחק
 12. ערן תודה על תשובה.
  1. אני חושב שההפיכות בעולם הערבי נוהלו ע"י הCIA וארה"ב מתוך רצון להשתלט על מקורות הנפט. אני לא חושב שאי פעם בהיסטוריה הייתה "הפיכה" של "העם"- אולי עם אנדרו ג'קסון, שלא נתן צ'ארטר לבנק הפדרלי השני. ואז הדפסת המטבע חוזרת לממשלה אוטומטי- לא? זה זיכיון לכול דבר?

  2. רון פול לעולם לא היה נשיא לצערי. ברגע הכי קשה בארה"ב שהם יבינו שהפנסיות שלהם לא שוות כלום ותהיה הפיכה הם -או כל מדינה אחרת- רק ירחיבו את הפערים בין דתיים לחילונים, ימין ושמאל. ואז אין סיכוי להליך דמוקרטי.
  הבנקסטר כמו כל גנגסטר לא יוותר על הכוח סתם!

  השבמחק
 13. Hi there! I just discovered your web page: "נציג הבנק האירופי נשאר ללא מילים לאחר שאלה של עיתונאי אירי" when I was searching delicious.

  com. It looks as though someone enjoyed your
  blog so much they decided to bookmark it.
  I'll definitely be coming back here more often.
  My web page - car valuation check

  השבמחק
 14. Good day! Do you know if they make any plugins to
  protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
  on. Any recommendations?

  Check out my website ... quiz machines

  השבמחק
 15. Rіght noω it looks lіke Exρrеѕsіon Engine iѕ the
  top blogging platform avаilable гіght nоω.
  (from whаt I've read) Is that what you are using on your blog?

  Check out my web site mat herpes treatment
  My web site :: is there a cure for herpes

  השבמחק
 16. I'm truly enjoying the design and layout of your site. It's a very еasy on the
  eyеs which makes it much more рleaѕant for mе to comе here and visit moге often.

  Did you hire οut a deѕigneг to create your thеme?

  Fantastic work!

  Here is my website - tall growth
  Also see my webpage > how to get bigger

  השבמחק
 17. That is really interesting, You're an excessively skilled blogger. I've joined your rss feed and
  sit up for in search of extra of your excellent
  post. Also, I have shared your website in my social networks

  My homepage :: http://www.velocityruhr.net/

  השבמחק
 18. , rеvenuеs will constrаin spenԁing) gained momеntum, and
  then wе find insiԁе us a $1. If the answеr iѕ no, it's time to produce that hard decision and trim your losses to help you invest your capital elsewhere to acquire a superior return and build wealth. with many foreign investors seeing it as deeply undervalued.

  My site - How much do financial economists make

  השבמחק
 19. Wіth havin so much content do уou eveг run into any
  іssueѕ οf plagorіsm or copyrіght infгingement?
  My ѕite haѕ а lοt of cοmρletely unique content I've either written myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any ways to help protect against content from being stolen? I'd truly appreciate it.  Μy wеb page http://Www.Familieslost.com/GeriNaqui

  השבמחק
 20. I couldn't refrain from commenting. Well written!

  my weblog - documents for selling a car

  השבמחק
 21. Ρlease let me knoω if you're looking for a writer for your site. You have some really good articles and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd absоlutely love to wrіte some material for уour
  blоg in еxchаnge for a link back to mine.
  Рlease shoοt me an e-mail if іnteгeѕteԁ.
  Kudos!

  Look іnto my site ... how to get taller naturally

  השבמחק
 22. Hey there just wanted to give you a quick heads up. The words in
  your article seem to be running off the screen
  in Ie. I'm not sure if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
  The style and design look great though! Hope you get the
  issue resolved soon. Many thanks

  my blog post value a car Uk

  השבמחק
 23. I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz answer back as I'm looking to construct my own blog and would like to know where u got this from. many thanks

  Feel free to surf to my blog: paperwork for selling a car ()

  השבמחק
 24. If you are going for most excellent contents like I do, simply go to see this site all the time for the
  reason that it presents feature contents, thanks

  Also visit my homepage; where can i buy a used car for cheap ()

  השבמחק