יום שני, 21 במאי 2012

הנה זה מגיע : "תקציב הבלהות"

בתחילת החודש פרסמתי מאמר המסביר למה לממשלה לא תהיה ברירה אלא להטיל גזירות הולכות וגוברות על הציבור. זו הסיבה שמצאתי גם לכך שביבי רצה בחירות כדי לקבל לגיטימציה להטלת הפצצה הלא פשוטה הזו דווקא בתזמון הכי גרוע מבחינת האוירה הציבורית... בסוף הוא מצא את הלגיטימיציה בממשלת אחדות שקיבל על מגש של כסף.
מתן חודורוב הכתב הכלכלי של ערוץ 10 חושף חלק ממה שצפוי לנו מ"תקציב הבלהות", כפי שהוא מכנה אותו.

פגיעה בקצבאות של כולם - ילדים, זקנים ואבטלה. קיצוץ בהשכלה הגבוהה וברפורמת אופק חדש של משרד החינוך.קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה, כולל משרד הביטחון.קיצוצים בתחום התשתיות הכולל הקפאת פרויקטים של רכבת ישראל,של הרכבת הקלה וסלילת כבישים. בנוסף ידחה האוצר את מתן הטבות המס וההנחה על קרקעות עליהן דובר בדוח טרכטנברג. כל אלה מה שמצפים לנו כפי שניתן לראות בסרטון הבא מתוך חדשות 10:גזירות בסדר גודל כזה היו ידועות מראש ויש לצפות לתקציב קשה יותר ב2014. לא צריך להיות גאון בשביל להבין זאת פשוט צריך להבין איך הכלכלה עובדה. הנה ההסבר לאיפה נעלם הכסף מאותו מאמר על מדיניות הצנע:
מאחר שכל הכסף בעולם ובארץ בשיטה הנוכחית נוצר מחוב אז בהכרח מישהו אחד צריך להכנס לחוב כדי שהאחר יקבל את אותם כספי חוב ויהיה בפלוס. הסיבה שהאדם מהרחוב לא מודע לעובדה זו היא כי הכסף עובר בין המון ידיים עד שהוא מגיע אליו, מה שמעניין אותו בסופו של יום זו המשכורת שהוא מקבל. מה שמקבל המשכורת לא יודע, שאותה משכורת ניתנה לו כתוצאה מהלוואה שלקח המעסיק שלו או מהלוואה שלקחו לקוחות אותו מעסיק או הלקוחות של הלקוחות. בשורה התחתונה: בשיטה הנוכחית מישהו בשרשרת הזו לקח חוב כי אחרת לא היה את הכסף למעסיק בשביל לשלם לנו משכורת. 


אותו דבר גם הממשלה - הכנסותיה בנויות בעיקר מכספי מיסים של האזרח וכספי המיסים לא יהיו קיימים אם אנשים או גופים עסקיים לא יקחו חובות על עצמם.  כשהמשק בריא (עד כמה שהוא יכול להיות בריא בשיטה הזו) מקורות הכסף יגיעו מגופים עסקיים שמקורם יהיה במדינות מעבר לים. מדובר בגופים שהשקיעו את כספם בארץ או שרכשו עימו סחורות תוצרת כחול לבן, כלומר במקרה כזה אנחנו נהנים מחובות שהזרים לוקחים על עצמם.במצב כזה אנחנו נהיה בפלוס וכאב הראש של חלק  מהחוב ישאר מחוץ למדינה .לא מוסרי אבל מלכתחילה כל המערכת הזאת לא מוסרית.


אבל מה קורה כאשר המדינות מחוץ למדינה נכנסות למשבר ומפסיקות להשקיע פה או לרכוש סחורות ושירותים?
אז בנק ישראל מאלץ את תושבי המדינה עצמה להחליף את אותן המדינות ולקחת חובות על עצמם. הוא לא יכול להכריח אותנו אבל הוא יכול להשתמש בכלי מאד חזק שברשותו שזה הורדת הריבית .בכך הוא יכול להפוך שוק רדום כמו שוק הנדל"ן לאטרקטיבי ומכאן להגדיל את הביקוש אליו ולנפח את המחירים שלו יחד עם ניפוח כמות ההלוואות שהציבור יאלץ לקחת כדי "לא לאחר את הרכבת". בכך בנק ישראל עם השלוחות של הבנקים המסחריים שלו יוצר בצורה מלאכותית מספיק כסף בשוק כדי שיהיה לשלם למדינה אבל בעצם פועל כגוף סרטני שהורג את המדינה לאט תוך ניצול משאביה. 

בעבר נכתב כאן באתר מדוע המלחמה ביוקר המחיה תחת השיטה הנוכחית בסופו של דבר תפגע בנו. ככל שמצבינו יהיה טוב יותר כך המצב הכלכלי של המדינה יורע והתוצאות ניכרות בתכנון התקציב הקרוב. ברור שהפרדוקס הזה מוביל אותנו לקריסה..השאלה היא רק באיזה דרך. מנסיון העבר זה יהיה על ידי שחיקת הכסף שלנו בהיפראינפלציה.

גם אנונימוס במסר ראשון לישראל בשבוע שעבר, גם הם בדרכם שלהם מצביעים על הבעיה ורומזים לישראלים להתמקד בה ולא בסימפטומים. הדברים הנאמרים במסר זה החל מדקה 2:50 ראויים לתשומת לבכם:


33 תגובות:

 1. מישהו יודע מי משלם את המשכורות של עובדי בנק ישראל?
  האם זה הבנק וככה יש כסף נטול חוב או הממשלה?

  שאלה שניה- עד השינוי בשנות ה80 בנק ישראל בכול זאת הדפיס כסף. מה היה השינוי המהותי?

  ליאור

  השבמחק
  תשובות
  1. שלום ליאור,

   לגבי השכר : מי שמממן את משכורות בנק ישראל זה אני ואתה. קרוב ל800 מיליון ש"ח בשנה שמאושרים ללא דיון אמיתי ועם ביקורת מינימלית על ידי ועדת הכספים.
   http://www.knesset.gov.il/spokesman/heb/Result.asp?HodID=9408
   לגבי שאלתך השניה ראה תגובתי לאנונימי מ21:27

   ערן

   מחק
  2. היום קונים כל דבר בכסף, גם את המצפון של העובדים בבנק המרכזי ולגמרי מבינים את המערכת. כן יש מעטים בבנק המרכזי שמבינים את הפארסה, אבל מעדיפים לקבל את המשכורת החודשית ולשתוק.


   ע'

   מחק
 2. תקציב הבלהות? תקציב החלומות!
  הבעיה היחידה בתקציב הזה היא שלא קיצצו מספיק, ולא מורידים מסים.
  ואני די בטוח שהחזר החובות והריבית לא משתנה הרבה. אז לאן הכסף כן הולך?
  לתוספות שכר לרופאים, לעו"ס, לפרקליטים, לעובדי הרכבת. כל מי ששבת בשנים האחרונות כדי לקבל עוד כסף על חשבון משלם המסים.
  צריך לקצץ להם את המשכורת. להם ולשאר עובדי המדינה.
  מה שכן, "נקודת האור" שמצאו בתקשורת בדמות הגדלת התקציב היא כמובן נקודת חושך, כי את הכסף הזה הממשלה תלווה כמובן (כי הרי אין לה כסף, לכן מקצצים) ואנחנו נחזיר עם ריבית.
  אבל תסמכו על הסוציאליסטים הטיפשים מהתקשורת שיהפכו את זה לנקודת אור...

  השבמחק
 3. ביל סטיל. למתקדמים. אמנם נאיבי במקצת בפנייתו "אל הלב" של אנשי וועידת בילדרברג. אולם הדברים נכונים ומדויקים מאד.
  http://www.youtube.com/watch?v=BEUOft5EGPg

  השבמחק
 4. משלא לשמה בא לשמה...
  אולי כשהתקציב יקוצץ, יקוצצו ביחד איתו גם הקיצבאות.
  ואז סופסוף היהודים החילונים והדתיים + בני מיעוטים שכן מקבלים את לגיטימיות המדינה (דרוזים וצרקסים למשל...) יממנו פחות את החרדים שהם "רק" נגד המדינה, ואת הערבים שהם גם נגד המדינה וגם נגד היהודים.
  כלומר- נוצר מצב שבו אנו נפסיק לממן את התליינים שלנו.

  השבמחק
  תשובות
  1. ל19:11 לפי התגובה שלך נראה שלא קראת פה מספיק או שלא הבנת שהחרדים הם לא הבעיה הכלכלית, הדפסת כסף כחוב, לא ע"י הממשלה, לקיחת הלוואות ממדינות זרות כן!!!
   אין פה שום קשר לפוליטיקה ולאלוהים. להפך מה שהאתר הזה מראה שהתעסקות ב"הוא אמר ככה, היא אמרה את זה" בתקשורת רק יוצרת מסך האשליה כדי שנחשוב שזה חשוב ושיש לנו דעה.

   מחק
  2. קצת נתונים לכל אלו שקונים את הקלישאה שהחרדים הם הבעיה שלנו:
   נתח התקציב לחרדים עומד על 10% רק מהריבית על החוב שמשלמת מדינת ישראל בכל שנה. אותה ריבית שהיה ניתן לוותר עליה אם הממשלה היתה מדפיסה את כספיה ללא חוב וללא התערבות יוצר הכסף הבלעדי שלה (בנק ישראל).
   מדובר בכ- 6% מתקציב הביטחון.
   מדובר ב1.5% מסך כל ההלוואות שהעניקו הבנקים והמוסדיים לטיקונים
   מדובר בפחות מאחוז מכלל חובות משקי הבית לבנקים דרך המשכנתאות.
   מדובר ב0.3% מכלל האשראי שנתנו בנקים נכון לסוף דצמבר 2011.

   ערן

   מחק
  3. כשגדל בתוכך מיעוט של 15 אחוז (חרדים) שהוא בעד היהודים אבל נגד הציונות, וכשגדל בתוכך מיעוט של 20! אחוז (ערבים) שהם נגד היהודים ונגד הציונות, אם אתה מסתכל על הבעייה רק דרך החור של הגרוש, אתה טועה טעות מרה. הבעייה היא לא רק איזה נתח בתקציב החבר'ה האלה לוקחים, אלא- מי יניע את הכלכלה של המדינה עוד 20 שנה (רמז- אצל החרדים והערבים גידול האוכלוסיה מהיר יותר). אם המדינה תהפוך לחרדית/ערבית עוד 20 שנה - שום שיטה מוניטרית לא תעזור!

   מחק
  4. אנונימי,
   אתה מנסה לפתור סימפטומים במקום את המחלה:
   איך בדיוק תפתור את בעיית החרדים והערבים אם אין לך תקציב לשלב אותם כחלק מהחברה?
   בשביל לשלב את החרדים בשוק העבודה צריך ליצור מקומות עבודה שאין היום כי אין כסף - הרי ירון זליכה אומר במפורש כי אם כל החרדים ילכו לעבוד לא יהיה להם איפה. בשביל לגייס אותם לצבא צריך תקציב מיוחד שאין אותו כי אין כסף -הרי היום אלוף בצה"ל בעצמו אמר כי יש 1000 חרדים שמעוניינים להתגייס ולצבא אין יכולת לגייס אותם.
   איך תשקם את האוכלוסיה הערבית והתשתיות שלא קיימות בכפרים שלהם אם אין לך כסף לעשות זאת?
   השיטה שאתה מציע ותקן אותי אם לא הבנתי נכון היא "לייבש" אותם כספית - ראינו מה קרה במשטרים דיקטטורים בארצות ערב כשייבשו אוכלוסיות שלמות כספית (ולא מרצון). אתה באמת חושב שבזמן שהם ירעבו (אולי לא למוות) כשגם אם תרצה מדינת ישראל לא יהיה לה כסף לעזור להם , אז חייך יהיו טובים יותר ?
   השאלה שאני רוצה לשאול אותך: מדוע אין כסף לעזור למגזרים האלה להשתלב בחברה גם אם תרצה בכך?

   ערן

   מחק
  5. למה אנחנו צריכים לשלם כסף כדי לשלב אותם בחברה?
   למה אנחנו צריכים לשלם כסף כדי ליצור להם מקומות עבודה?
   למה אנחנו צריכים לשלם כסף כדי לשקם את התשתיות שלהם?

   אני לא רוצה "לייבש" אותם. אני רק רוצה חופש כלכלי.
   אני רוצה שכל אחד ישמור את הכסף שלו לעצמו, ואז מי שעובד יהיה לו כסף לתשתיות, לגידול ילדים וכו', ומי שלא - לא!
   ככה הבעיה תיפתר מעצמה.

   (אני לא זה מלמעלה, למען הסר ספק)

   מחק
  6. לאנונימי מ12:14
   נקודה למחשבה:
   למה אנחנו צריכים לשלם דמי אבטלה למובטלים גם אם אנחנו לא היינו יום אחד מובטלים?
   למה אנחנו צריכים לשלם מס עבור מימון גני ילדים גם אם אין לנו ילדים?
   למה אנחנו צריכים לשלם עבור מימון בתי חולים גם אם אף פעם לא אושפזנו?
   כמעט בכל קצבה או הוצאה ממשלתית לאורך זמן אתה יוצר סיטואציה שאם תפסיק אותה בבת אחת תיצור משבר אנושי גדול. אז אם אתה שואף לחופש כלכלי זה מצוין אבל חופש כלכלי לא יכול להתחיל מהיום למחר ובטח לא תחת השיטה המוניטרית בה כסף מודפס מחוב ונשלט על ידי הבנק המרכזי, אתה חייב לפיכך ליצור אלטרנטיבות:
   אתה רוצה להפסיק לשלם דמי אבטלה אז תדאג למערכת כלכלית שבה לא יחסרו מקומות עבודה.
   אתה רוצה להפסיק לממן גני ילדים אז תדאג שלהורים יהיה את האמצעים האלטרנטיביים לשלוח את ילדיהם לגנים מבלי לפשוט רגל.
   אתה רוצה להפסיק לממן בתי חולים שמעולם לא ביקרת בהם אז תיצור מערכת מתגמלת לרופאים מבלי שתצטרך לשאת בהוצאות.
   אם תאהב את זה או לא המדינה החליטה גם לתת קצבאות לחרדים (אגב חלק מהם גם אתה נהנה מהם). אם אתה לא רוצה לגרום למשבר אנושי גדול אתה לא יכול להפסיק את הקצבאות מהיום למחר אלא בהדרגה ליצור אלטרנטיבה. אבל אם אין אלטרנטיבה -קרי אין מקומות עבודה למשל ?

   אם תשים לב המשותף לכל הוא מחסור בכסף שנובע משיטה שגורמת למחסור שיטתי בכסף עבור כלל הציבור- לאנשים חסר כסף ולכן הם זקוקים לממשלה- ברגע שתיצור מערכת שמספקת מספיק כסף לצרכים האמיתיים של הציבור רק אז תגיע לחופש כלכלי ולכן זה לפי השקפת עולמי הוא הבסיס.

   ערן

   מחק
  7. מה שאתה מתאר (למשל תשלום מיסים של העובדים כדי שיוכלו לשלם דמי אבטלה למי שמובטל)זה סוציאל דמוקרטיות וסולידריות חברתית.
   כנראה שבסקנדינביה זה עובד, כי אולי מתקיימים שם 3 תנאים שאין אצלינו:
   1. ממשלה יעילה - ולכן זה לא כ"כ נורא שהיא גדולה.
   2. אזרחים ממושמעים שמשלמים מיסים בלי חוכמות ובלי קומבינות ובלי "אוי, שכחתי ת'קבלות באוטו" כמו שאמר לי מתקן התריסים.
   3. כל המגזרים, התומכים והנתמכים, אינם גיס חמישי.
   בארץ:
   1. הממשלה לא יעילה. לכן צריך להקטין (להעניש) אותה.
   2. אזרחים עברייני מס (כולל יהודים חילונים, למען הסר ספק).
   3. 20 אחוז מהאוכלוסיה זה גיס חמישי, ו- 10 אחוזים נוספים אחים שלנו אבל לא כ"כ אכפת להם שנמשיך להתקיים כמדינה מודרנית ציונית.
   לכן תחת התנאים לעיל 1-3 זה יהיה מטורף אם נמשיך לממן בעצמינו את התליינים שלנו.
   צריך להפריט כל מה שניתן, ובמקביל להפחית את נטל המס כך שאנשים ישרים שכן משלמים מס, יידפקו פחות. זהו הצדק החברתי האמיתי!
   שירותי הבריאות והחינוך המופרטים, יעשו את שלהם ויגרמו לתליינים שלנו להוליד פחות. אני מקווה.

   מחק
 5. לליאור

  מה שקרה בשנות השמונים זה שארה"ב התערבו לנו בכלכלה והביאו את

  השיטה של הפדרל ריזרב למדינת ישראל כמובן שהמומחה מטעמם היה

  אדם חביב אולי אתה מכיר אותו סטנלי פישר אז איש אקדמיה במסגרת

  הועדה לייצוב הכלכלה 1985 והפך את ישראל ממדינת רווחה למדינה

  קפיטליסטית יש יגידו חזירית אפילו

  השבמחק
  תשובות
  1. אין קשר בין קפיטליזם/מדינת רווחה למצב שלנו
   כל מה שהם הביאו זה מדיניות מוניטרית דפוקה
   זה שזה גומר לך כל כסף ואתה חייב למצוא 32 מיליארד שקל כל שנה רק עבור הריבית, רק גורם לכך שכל השקעה יתרה באוכלוסיה (מה שמאפיין מדינת רווחה) לא אפשרית

   מחק
  2. לא משנה שהיינו סוציאליסטים לפני זה.
   מעניין אותי מי הדפיס את הכסף. הממשלה או בנק ישראל?
   האם מדינת ישראל הלוואה כסף ממדינות זרות וכבר אז היה חוב לאומי?
   אם כן אז כל מה שקרה ב1985 זה מוות של מטבע פיאט אחד- הלירה. ולידה של חדש- השקל. פשוט מחקו כמה אפסים.

   ליאור

   מחק
  3. שלום ליאור ,
   אני אנסה לעשות לך סדר:
   מי שהדפיס את הכסף לפני ואחרי 1985 הוא בנק ישראל.
   הדבר היחידי שהשתנה ב1985 הוא שנחקק "חוק אי ההדפסה" שהוא הכל חוץ מאי הדפסה. אני אסביר:
   עד 1985 לא היה בנק ישראל עצמאי והיה מחוייב להלוות לממשלה כסף למימון הגירעון שלה עפ"י בקשתה.חוק אי ההדפסה העביר את הסמכות לכל הלוואה לרשות בנק ישראל ואסר על הבנק להלוות לממשלה כדי למנוע אינפלציה.תכלס בשטח היום תחת החוק הזה הבנק עושה אותו דבר בעקיפין ,רק שהיום במקום הלוואה ישירה לממשלה קוראים לזה הקלה כמותית (QE) - בהקלה כמותית בנק ישראל מלווה לממשלה לא ישירות אלא דרך גוף שלישי (בד"כ בית השקעות) כשכל התהליך ידוע ומתוזמן בין שלושת הגורמים האלה. התוצאה היא אותה תוצאה הנזק הוא אותו נזק. תחת חוק דומה שקיים ברחבי העולם הוכיחו בנקים מרכזיים ,שהם ילוו ככל שצריך וללא הגבלה לממשלותיהם כדי למנוע מהן להכנס לגרעון גדול מידי או למצב של סכנה לפשיטת רגל. כך עשה בדיוק גם פישר בשנת 2009 בניגוד למטרות החוק שהוא בעצמו ביקש להעביר.

   ואכן החוק הזה הוא אנטי קפיטליסטי שכן הוא לא מאפשר שוק חופשי עם סמכויות והשפעה כה נרחבת שיש לבנק המרכזי על השוק.
   מצד שני הוא גם לא סוציאליסטי שכן במהותו הוא גורם להעברה שיטתית של הכסף מכלל האוכלוסיה לגוף מצומצם ולכן כל הדיבור על סוצילאליסטי או קפיטליסטי הוא כלל לא רלוונטי כל עוד קיים בנק מרכזי במתכונתו הנוכחי.
   ערן

   מחק
  4. חוק אי הדפסה בעצם נועד להעביר את הכוח לפדרל ריזרב כך שרק הוא יוכל להדפיס ובעצם לנטרל את השלטון בישראל ולהעביר את הכוח לארהב ולהפוך אותנו לעוד חוות עבדים מודרנית ושטיפת מוח לגיטימית כביכול שהאח הגדול הוא העיקר ומושגים כגון הוגנות יושר וכו כבר לא תקפים השיטה נכשלה ורק בגלל שהיא מיסודה מחנכת לאדם כנגד חברו כאשר האינטרס היחיד הוא להשיג את השטר במקום שהשטר יהיה אמצעי לקידום פרמטרים חשובים כגון חינוך שזהו העתיד שלנו

   מחק
  5. עצם נטילת זכות הדפסת הכסף הינה בעצם השתלטות על המטבע של אותה מדינה והכנסת אותה מדינה למעגל הגדול של זרימת הכסף והפיכתה לתלויה בכסף חיצוני ואי יכולת לאזן את המדינה בשעת הצורך, כמובן שלאחר שלילת יכולת ההדפסה מתחילות ההלוואות והשיעבוד, ולאחר מכן כבר מכתיבים את מי למנות לתפקידי מפתח כדי שחס וחלילה (על פי גישתם) לא נחרוג ממה שהוקצב ונשלם את "החוב" שכבר שולם מאה פעם בהחזר ריבית וכו, באמצעות החוב הופכים את השליטה לכשרה לכן פישר יושב ראש בנק ישראל ולכן קונה דולרים בכל רזרבות המדינה.
   האת הפשוטה היא שמזמן יכולנו להיות נקיים מחוב וללא צורך לשעבד את עצמנו וליצור פה כלכלה משגשגת ביותר.

   מחק
  6. ערן,

   תוכל לפרט יותר מהו הפדרל רזרב ואיזה כוח יש לו? איך זה שגוף פרטי יכול להדפיס כסף? מי הבעלים שלו?

   תודה.

   מחק
  7. שלום מוטי,
   בזמנך החופשי אתה מוזמן לצפות בהרצאה הבאה או לקרא את הספר
   The Creature From Jekyll Island:
   http://www.youtube.com/watch?v=lu_VqX6J93k

   יש שם את כל התשובות שאתה שואל ++
   ערן

   מחק
  8. תודה ושוב תודה!

   מחק
 6. לדעתי צריך להתמקד באתר במה לעשות עכשיו במערכת הכספית הנוכחית.
  זת אומרת איך אנו אמורים להתנהג בשביל לא להיפגע מהמערכת הנוכחית.
  די ברור שהמערכת הקיימת לא בסדר וכנראה בגלל הנטייה שלה לייצר חובות ענק.
  כל דיון על מערכות כספיות אחרות הוא יותר בגדר תיאורטי ואקדמי כיון שבוא
  נודה באמת לא אנחנו אלא שנחליט על המערכת הכספית החדשה.

  השבמחק
  תשובות
  1. שלב א צריך לעבור לשיטת המזומן ולהפסיק לממן את הבנקאות ולגרום לה לקרוס, שלב ב רק כך קודם כל נצא לעצמאות כלכלית שתאפשר לצאת לדרך חדשה ולפתח כלכלה חופשית ותחרותית אחת הדרכים היא ליצור אלפי בנקים קטנים שיורשו לתת הלוואות בלבד ולהרוויח מריבית יאסר עליהם להרוויח מעמלות ויאסר עליהם להשקיע בחו"ל כך כל הכסף שיווצר ישאר במשק המקומי והבנקים יאלצו להלוות אותו מאחר ולא יוכלו להרוויח מעמלות או ממשהו אחר אלא רק מריבית, נשארה בעיית גובה הריבית לדעתי ככל שהענף יגדל וילווה ויהיה מורכב מהרבה בנקים והעיקר לא להיות קשורים למעגל הכסף העולמי מחיר הריבית ירד לרמה הרבה יותר זולה מהיום.
   אחד הדברים החשובים שצריך להבין שהיום בין הציבור לבין הכלכלה יושבים גופים שמנים מאד וגובים רק בעבור גלגול הכסף יותר ממה שניתן להרוויח וכל זה נבלע בזרם הכסף העולמי שמייצר הפדרל ריזרב לכן שבירת הצינור הזה הינה הכרחית.
   אם תרצו או לא זה הולך לקרות לכן ישראל צריכה להקדים תרופה למכה ולבצע שינוי להצלת כלכלתנו כבר עכשיו להפסיק "לעזור" לבנקים שבלאו הכי יפשטו רגל ואף אחד לא יראה פה פנסיה עדיף להתמודד כבר עכשיו מאשר לדחות את ההתמודדות למאוחר יותר כאשר הנזק יהיה הרבה יותר גדול, רוב הציבור אינו מודע כלל לשואה הכלכלית אשר באה מאחר ומשדרים לא שהכל כרגיל אך זה לא נכון ענף הבנקאות אשר שולט במשק עומד לקרוס , פועלים , לאומי , והשאר בפשיטת רגל , ופישר צריך להעביר יותר כסף אז צריך לקצץ מ"החרדים" ומציגים לכם קהילה שזכויותיה עימה והלוואי וכולנו היינו כך כבעיה המרכזית כאשר הבעיה המרכזית היא הפקיד פישר שנועד לדאוג לקחת לכם את הפנסיה

   מחק
  2. לא צריך ציטוטים של שמות גדולים תפעילו את השכל העצמאי שלכם ופשוט תעשו אחד ועוד אחד ותבינו מה קורה איך הכל קשור אחד לשני, מי שנחשף לתחום הכסף יודע שבנק יכול לגרום ללווה לעשות הכל כך זה ברמה העולמית כך מכריחים מדינות , למשל מה שקורה ביוון הוא עד שהעם לא יוכל לשאת בנטל ואז יהיה שינוי שם וניתוק מזרם הכסף המרכזי ותחילת ההתאוששות של העם(לא של השלטון) העם יפרוק עול פשוט ויפסיק להשתתף בכלכלה ויפתח כלכלה חדשה שתצמח מלמטה מהמסחר הפשוט של פעם בין אדם לחברו וכמובן שיסגל לעצמו אמצעי תשלום כלשהוא.

   מחק
 7. לא ראיתי כאן התייחסויות לסטיב קין. מאוד מומלץ ללמוד את הכלכלן הזה שכבר שנים מזהיר וצפה כבר מזמן את התמוטטות השיטה הקיימת. הוא קפיטליסט בהגדרתו ומציע פתרונות.
  http://www.youtube.com/watch?v=BEUOft5EGPg

  השבמחק
 8. קיים פער גדול בין האמת (ידיעת הבעיה) לדרך פתרונה.
  השיטה היום לא ניתנת להעצר ע"י קוסמטיקה או שינויים קטנים פה ושם.
  הדלק ששופכים על המדורה רק מעצים את הבעייה והדלק הולך ואוזל.
  "שליטי העולם" NWO מכינים את השטח לקראת ההשתלטות על כל העולם.
  כוחו של ההפרד ומשול לא יאפשרו לצי-בור לבצע מהפכה בעלת משמעות שתשנה את השיטה.
  שינוי אמיתי יכול להגיע לאחר ניקוי השטח (מלחמה עולמית ) צימצום האוכלוסיה בעולם בשני שליש.

  השבמחק
 9. למי יש כוח ללחם איתם?שייקחו את הכל וייחנקו!

  השבמחק
 10. אני לא שומעת קול בכתבה של ערוץ 10

  השבמחק
 11. ככל שאני קורא יותר ויותר אני מבין שחייבים להצטרף לMMM2011 דחוף!

  השבמחק
 12. ערן
  אני קורא פעם ראשונה כאן ואני חייב לציין כתבות מרתקות
  אני קורא בנשימה עצורה מחשבות שעברו לי בראש

  בצורה סדורה ללא מכבסת מילים יש לי בקשה גדולה
  מה צריך לעשות אדם מהישוב על מנת להכין עצמו
  הכוונה מה לעשות עם :
  מזומן בבנק
  דירה להשקעה
  הלוואה שמחזירים
  קרן השתלמות נזילה
  קרן פנסיה קיימת (פדיון צפוי בעוד 2-3 או 5-6 שנים)
  השקעות באג"ח מדינה צמודות ולא צמודות

  האם כדאי לקחת הלוואה ענקית ולרכוש זהב, דירה או נכס אחר
  האם כדאי להנזיל את ההשקעות להמיר לזהב או לרכוש מוצר ברקיימה
  האם ליצור חוב לבנק בגובה הפקדונות שלנו ולשים במקום אחר

  משהו דומה לסדר עדיפות כלשהו ברור לי שאין 100 אחוז ביטחון

  השבמחק
 13. Whу pеople still maκe use οf to read newѕ ρaρeгs when in this
  teсhnоlogicаl globe the whole thing is aνaіlable on net?  Αlso vіsit my weblog - buy gadgets online

  השבמחק
 14. A mоtіvating discussion is ԁеfinitelу woгth сommеnt.
  I do belіeve that уοu οught to write more on
  this issue, it might not be a tabоo subject but gеnerallу people don't speak about such subjects. To the next! Cheers!!

  Also visit my web page Ebooks

  השבמחק