יום שישי, 22 באוגוסט 2014

השבועית של רועיאיור: רועי פרידלר קופירייטינג וקריקטורות

11 תגובות:

 1. שאול רוזנצוויג22 באוגוסט 2014 בשעה 8:34

  הנה לכם נתון מעניין: המדינה משקיעה בתלמיד בטבריה 3,848 שקל בשנה. ו 24,500 שקל בתלמיד בעתניאל שבהר חברון. תתפלאו אבל הסיבה היחידה בהבדל הזה טמונה בכך שהלובי של המתנחלים יודע מה הוא צריך. כנ"ל לגבי תקציב הביטחון - האליטה הביטחונית יודעת מה היא צריכה.

  ומדוע כל הפירוט הזה? כי את זה צריך לשאול המרכז-שמאל: מה הוא צריך. רק לאחר שיודעים מה צריכים רק אז מקבלים. כך פועלת השיטה.

  מה דרוש היום לשמאל מרכז: 1. שכר מינימום גבוה יותר. 2. שכירות נמוכה יותר. 3. מזון זול יותר. זהו הבסיס שצריך לדרוש אותו.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא מכיר את הנתונים אבל אני מסכים עם הלוגיקה: קבוצה שיש לה גישה טובה יותר לחבורת החמושים המכונה "ממשלה" זוכה לנתח גדול יותר מהשלל.

   שלושת ה"דרישות" שלך נובעות מיתר התערבות ממשלתית ולא מחוסר התערבות ממשלתית. דוגמא פשוטה:רוצה מזון זול? בטל מיסים, מכסים, הגבלות יבוא, מועצת החלב, הירקות והדבש - דוגמא: המכס על הדבש הוא מאות אחוזים, כנ"ל מכסים על גבינות שכולם בוכים שמתיקרות כל הזמן.

   בקיצור, במקום לריב על נתח משלל השוד, דרוש את הפסקת השוד.

   מחק
  2. שחרורון, זה מכבר אני רוצה להביע את תמיכתי הגורפת בעמדותיך. ההיגיון "החתרני" שלך, שהולך תמיד אל היסודות, והכל בלי שגיאות כתיב! מאז שהצטרפת לתגובות באתר העלית בו את מפלס התבונה, הידע וההומור הבריא. אם אפשר היה להקים מפלגה על הבסיס הזה, הייתי קוראת לך לדגל, בחיי. אבל אי אפשר, אז מה שנותר לי זה פשוט ליהנות מתגובותיך. תכף יירדו עליי, אני יודעת, אבל מותר להביע הערכה כנה, לא?

   מחק
  3. תודה רבה יפעת - אני באמת מעריך את התמיכה שלך.
   אני רק אציין שאני לא המצאתי שום דבר - אני בסה"כ עומד על כתפיהם של ענקים

   מחק
  4. שחרורון, מכל הענקים שבנמצא, אתה הוא זה שבוחר את אלה שעל כתפיהם אתה עומד, או ממריא. על זה - שאפו.

   מחק
  5. גם ניוטון לא היה צנוע

   מחק
 2. מאיפה הנתונים האלה?

  השבמחק
 3. שאול הנתון שרשמת נראה כמו ניסיון לזרוע שנאה נגד ציבור מסויים .
  אשמח אם תוסיף מקור למה שרשמת .

  השבמחק
 4. בלי מקור זה נראה כמו סתם הסתה לציבור מסויים. אני מקווה שהאתר שלך לא נהפך לסתם עוד אתר שמועות.

  השבמחק
 5. סיפורו של האיש שחי ללא כסףhttp://www.weshare.org.il/media_mobile.php?media_profile_id=533050661dbdf&lang_id=4&scope=media&view=story&view_param1=38711

  השבמחק
 6. אני ממש לא מבין בביטחון אבל סתם רציתי לשאול:
  לא נראה לכם שהצבא זקוק דוקא ליותר כסף?
  הרי לפחות חלק מהנגמשים שלו היו מיושנים ולפי מה שכתבו בעיתון היו יכולים לפתח מערכת ליירוט פצמרים לטווח הקרוב אילו השקיעו בזה יותר כסף.
  כמו כן תוספת לתקציב מגדילה את התעסוקה ומחסלת את האבטלה. הרי כלכלת ארצות-הברית דוקא פרחה עקב הוצאות הענק שהוציאה הממשלה במלחמת העולם השניה.

  השבמחק