יום חמישי, 7 באוגוסט 2014

מזכיר מושב אביבים לשעבר: "במלחמת לבנון השניה נסראללה התכוון להשתלט על המושב דרך מנהרה"

תכנית הרדיו של "הכלכלה האמיתית"

בתכנית הרדיו של הכלכלה האמיתית ברשת א של קול ישראל התארח עזר ביטון, מי שמתגורר במושב אביבים על גבול לבנון למעלה מ50 שנה והיה  מזכיר המושב בעבר. במהלך הראיון חשף כי מנהרות ,שאחת מהן היתה כל כך גדולה "עד כדי כך שרכב כבד יכל לסוע בתוכה", נחפרו מתחת למטעי הישוב. רוה"מ אולמרט ,לטענת ביטון, הודיע  בתקשורת במקביל לחשיפת המנהרות (במלחמת לבנון) כי חיזבאללה התכוון להשתלט על אחד מישובי הצפון.
בשנים האחרונות עדיין תושבים באביבים טוענים כי "רועדות להם הבלטות" מתחת לרגליים. במערכת הבטחון לא התיחסו ברצינות לטענות האלה לפחות עד למבצע "צוק איתן".
יש לציין שצה"ל הכחיש בעבר שמצא מנהרות התקפיות לשטח ישראל מכיוון לבנון.

האזינו לתקציר הראיון 03.08.2014:


7 תגובות:

 1. לא מבין למה הם ממתינים... שיפנו ל- בג"ץ ... שיחייב את המדינה / משרד הבטחון ןהתחיל לחפור ולחפש
  את התעלות

  לא מבין לאן התדרדרנו ... הכל ברור ושום דבר לא נעשה

  השבמחק
  תשובות
  1. בגץ ועו"ד עולים הרבה מאוד כסף ולוקחים הרבה מאוד זמן, ובסוף, אתה לא באמת יכול להכריח את המדינה לעשות משהו.

   עינינים מתחילים לזוז שיש מעורבות של התקשורת, וזה מה שהם עושים

   מחק
 2. היום עדכן אותי חבר שלי שהוא אלפיניסט וותיק (40 שנה מאמן את חיילי צהל בשלגי הצפון) שיש מנהרות מלבנון לישראל.

  השבמחק
 3. לדעתי אתה כבר מתחיל לחרוג מתחום הכלכלה שבו התחלת והתבדרות לדעתי תרחיק קוראים.
  בלי קשר לתוכן הפוסט.

  השבמחק
 4. אכן ערן, אני מסכים עם קודמי. מפאת חשיבותו של העניין הכלכלי וביחוד הנושא של שינוי מוניטארי, חשובה מאוד התמקדות בנושא זה ולא התפזרות לשלל נושאים. עוצמת האתר בהתמקדותו. אומנם פה ושם אפשר לסטות, אבל שזה יהיה היוצא מהכלל המעיד על הכלל.

  השבמחק
 5. נראה לי שיש לחברים הנכבדים טעות...הכלכלה היא לא איזה נושא פרטני בתוך שלל נושאים. הכלכלה היא השליטה היחידה על כל תחומי החיים.נאמר בשם רוטשילד -"לא אכפת לי מי מנהל את המדינות כל זמן שאני ממונה על יצור הכסף" ומאחורי זה מסתתרת השליטה המוחלטת של המערכת המוניטארית על החיים ועל המות...אלה שחושבים ש"נעשה שינוי מוניטארי" וזה יעבור בקלות חיים בלה לה לנד..המערכת וכל רואי החשבון עורכי הדין והבנקאים ילחמו עד מות כדי להגן על המונופול שלהם..ויצרפו את הפוליטיקאים השפוטים שלהם בתי המשפט והמשטרה..וזה כולל כלללל האמצעים.גם לעובדת ה"קונספציות" שזו מחלה עונתית שחוזרת אצל קברניטי הבטחון באותה דייקנות שחוזרים המשברים הכלכליים יש סיבה במערכת השיקולים הכלכלית.חיי אדם נחשבים מעט מאוד בחוגי שליטה מסוימים שלא לדבר על המשחקים המתמידים ברגשות הציבור.לכן למרות שהרבה יותר קל להתמקד בתחום אחד ספציפי לרוע המזל אם רוצים להבין את התחום המוזר שנקרא כלכלה חייבים לדעת מה קורה בהרבה מאוד תחומים. וכיון שכעת לא נראה שיש מישהו אחר שמוכן לעשות את העבודה כל הכבוד והתמיכה לערן שמראה בלי לאות את דרגות הטירוף והעוות של מערכות החיים השונות של מה שאמור להיות מדינה מודרנית מתוקנת ועוד יהודית...ותגידו תודה שהוא לא מראה לכם מה שקורה בעולם כיאז הייתם מתחרפנים לגמרי..

  השבמחק
 6. ההפלרה:

  ההרעלה מפסיקה סופית ב 26.8.2014
  גם מקורות וגם הבארות של הרשויות מפסיקים לשים את החומצה.

  ראש רשות מקומית מקומית שירצה להמשיך יוכל.

  בניגוד למיתוס שרווח ההפלרה בהרצליה לא נפסקה בזמנה של יעל גרמן - בוודאות.

  שמעתי בזמנו שההפלרה בירושלים נעצרה כי התקלקלה המשאבה ששמה את הרעל ולא תיקנו אותה.
  כנראה שקרובים לצלחת אז יותר קל לעבור על החוק.

  השבמחק