יום רביעי, 10 באפריל 2013

כמה סוגי לחם אחיד יש?

מחירו של הלחם האחיד הוזל אתמול על ידי נפתלי בנט ב4% (לקראת העלאות גדולות הרבה יותר בעתיד), מה שמחזיר אותנו לפנינה נוספת מבית היוצר של שר האוצר יאיר לפיד מלפני כמה חודשים:

10 תגובות:

 1. מעניין כמה מנדטית לפיד קיבל מאנשים שפשוט התעצבנו על כתבות מהסוג הזה
  יש מספיק על מה לבקר אותו לעניין, את השטות הזאת מתאים לראות בעמוד של יאיר כנראה שכן צריך להוציא תעודת בגרות
  שזה עמוד ששנים רץ ע"י אנשים שכנראה אפילו לא משלמים להם הם סתם נהנים לחפש כל מילה שהוא אומר או אמר בעבר ולהפוך את זה לביקורת צינית מוגזמת

  השבמחק
 2. אני באמת לא מבין מדוע שוב הועלה הסרטון הזה. מה המסר - שלפיד לא נוסע באוטובוס או אוכל לחם אחיד? גם אני, אז מה?
  לפי ההיגיון ששר האוצר צריך להיות בלי מכונית בשביל לדעת את המחיר הנ"ל, כדאי למנות שר בריאות חולה - הוא בוודאי יתחבר למצוקה של עמיתיו.

  השבמחק
 3. לא ברורה לי המתקפה המאורגנת שלך על יאיר לפיד בזמן האחרון.
  תן לו לפחות 100 ימי חסד להוכיח את עצמו.
  לדעתי אתה כרגע סתם נטפל אליו ולא כל כך ברור לי מה המניעים שלך...

  השבמחק
 4. It's not even clear (to me) what EXACTLY he said.
  Regardless, watch closely what the rich in Israel are doing to get a hint of things to come. There appears to be same modus operandi present as in countries where (austerity) economic "measures" are about to come down on the wealthy: Flight of capital out - every NIS that's going out means that loss revenue will be supplemented by others, given enough outflux the tab will be coming down on the middle class.
  There are other reasons why, if your funds are in NIS, you would be well advised to park in in U.S. Money Market Fund.
  - Eran

  השבמחק
 5. ערן
  זו קטנוניות לשמה
  כבר היום רואים מעשה אמיץ של לפיד נגד כיל, דווקא הכיוון של הממשלה הנוכחית נראה חיובי מאוד
  העידוק בלפיד בהקשר הזה, בהחלט לא קשור לדברים העיקריים שהאתר הזה מראה
  חבל

  השבמחק
 6. תכנית צריך לתת לו כמה ימים להיכנס לתפקיד אולם מרוב הכרת המצב ומדעה אישית על דרך הפעולה ה״נכונה״ ועל העובדה המצערת שבכל מקרה הוא לא יעשה את מה שבאמת נדרש - ושוב אני דעתן מגעיל אבל מדובר כאן על מגמה עולמית שנמשכת יותר מגילי הלא מופלג - ולכן אני מבין את קוצר הרוח שיש לגבי הנושא שמופנה ישירות ליאיר.
  שלא יובן כאן לא נכון - מחירי הדיור יפלו עם או בלי לפיד והוא (אם הוא יעשה כל מה שאומרים לו כמו ילד טוב) יחשב לגאון כלכלי ומציל העם אחרת יהרגו אותו לגמרי, וזה מביא את יאיר לדילמה קטנה - אם להיות בובה נערצת או מנהיג דגול ושנוא ע״י התקשורת.
  אנו חיים בעידן פופוליסטי שמשפטים חשובים והוצאות להורג נעשים בתקשורת עוד לפני הגעת המקרה לבית המשפט.
  לכן עם כל הנתונים הקשים הללו קשה שלא להיות קצרי רוח, אני באמת מאחל לו בהצלחה ואת ניחומי - לא הייתי רוצה להחליף אותו.

  השבמחק
 7. יצא לי תכנית במקום טכנית איזו טעות

  השבמחק
 8. תרגיל הלחם האחיד עתיק יומין. אני זוכר שכשמרי היה ר"מ הוא נסע פעם אחת בנסיעה מתוקשרת באוטובוס (לפני קרוב לשלושים שנה) וגם נשאל על מחירי מוצרי מזון בסיסיים. הוא איכשהו יצא מזה ב"נו טוף" אבל זה מחזיר אותנו לבעיה האמיתית של לפיד: לא מעט מהטעויות שלו (ואני ממש לא מחסידיו) נובעות מכך שהוא מתוכנת ומתודרך יותר מדי ע"י ספינולוגים, יועצי תקשורת ולוחשים, בעיקר מפני שהוא לא מבין מספיק בשום דבר כמעט. ריקי כהן היא ללא ספק יציר כפיו של איזה יועץ תקשורת (שראוי להשילח אחר כבוד הביתה), וגם תוכנית טלויזיה מהסוג הזה שאליה הגיע לא מוכן היא מחדל דומה. קצת פחות פייסבוק וקצת יותר צניעות ושקדנות (יש לו הרבה מה ללמוד, ולא רק במשרד האוצר) בהחלט היו משפרות את תדמיתו בציבור. מצד שני, זה גם אומר משהו על רותי כהן מצהלה שהצביעה עבור בלורית וחיוך שרמנטי בתור מצע בחירות.

  השבמחק
 9. שכשמרי צ"ל: כששמיר.

  השבמחק
 10. טראגי.התגובות של אנשים אפילו כבדיחה אינן קומי-טראגיות.טרגדיה בלא דרך חזרה.

  השבמחק