יום ראשון, 19 באוגוסט 2012

חוגגים במסיבת הונאת הפונזי הגדולה באירופה? היזהרו רק לא להיות האחרונים שמכבים את האור

בורסות אירופה סגרו בשבוע שעבר את רצף העליות הארוך ביותר מ-2006,מה שמזכיר את הרווחים חסרי התקדים של משקיעים בקרן של מידוף או של  ZeekRewards דווקא רגע לפני שגילו שאין כיסוי אמיתי להשקעות שלהם.ראש ממשלת איטליה  הוא מריו מונטי. מריו מונטי מעולם לא נבחר לתפקיד ראש הממשלה על ידי עמו.הוא הונחת אליו אחרי שהחליף את ברלוסקוני שהודח. בעברו שימש מונטי כנציב האיחוד האירופי לתחרותיות בשנים 1999 - 2004 וכיועץ לבנק ההשקעות גולדמן זקס  (מיד תבינו גם למה ציינתי את תפקידיו הקודמים של מונטי).
עתה חושף חבר הפרלמנט של האיחוד, נייג'ל פארג' (ראו סרטון למטה), כי מריו מונטי פנה בדרישה לאיחוד שיחלצו את ארצו. מונטי הזהיר שאילו החילוץ ידחה ,הפרלמנט האיטלקי עלול להכריז על יציאתה של איטליה מהאיחוד. במילים אחרות מנסה מונטי למנוע קבלת החלטות דמוקרטיות בארצו ומשתמש בהן כמנוף לחצים על האיחוד האירופי.

בינתיים השכנה המערבית ביבשת ,ממשלת ספרד, קיבלה הלוואה (כספי סיוע) בסך 100 מיליארד יורו. מה שמעניין ש20% מסיוע זה ,שנלקח בניגוד לרצון רוב אזרחי ספרד ,מומן על ידי איטליה שרוב אזרחיה היו נגד מתן הסיוע. וזה לא הסוף של כל הסאגה הזאת:
את ההלוואה מקבלת ספרד בריבית של 3%. אלא שעל מנת שממשלת איטליה השוקעת תחת חובותיה תוכל לממן את כספי הסיוע האלה לספרד, היא צריכה לגייס את הכסף בשוק הבינלאומי באמצעות הלוואות שהיא לוקחת בריבית של    7%(!)

אם אתם חושבים שפה זה נגמר אז טעיתם:  בקרוב הבנק המרכזי של האיחוד (ECB) יכנס לתמונה ויחל להלוות לאיטליה כדי שבין השאר תוכל לממן את ספרד גם בעתיד. המהלך רק יגביר את הסכנה שלפחות טכנית יכנס הECB למצב של חדלות פרעון ויזדקק לחילוץ. ניתן רק לנחש מי יממן את אותו החילוץ. רק אזכיר שבפעם האחרונה שהפדרל ריזרב למשל עמד לפשוט רגל ב1933 בתקופה שעוד היה תקן הזהב -הוחרם הזהב מכל אזרחי ארה"ב לצורך חילוצו [קישור].
אמנם ההערכות לגבי ההשלכות של חדלות פרעון של בנק מרכזי אינן חד משמעיות ,אך ישנה אחדות דעים שמהלך כזה של רכישות אג"ח מדינה יוביל לאינפלציה גבוהה.

בודאי רובכם שואלים למי מיועדים כל כספי הסיוע האלה? מדוע הם כל כך חשובים עד כדי כך שהממשלות מוכנות לנקוט בצעדים שמסכנים את כלכלת מדינתם ואף נעשים בניגוד לדעת אזרחיהם?
התשובה היא שהכספים לא מיודעים לשיפור התעסוקה וגם לא לשיקום תשתיות או מערך הסיוע והרווחה. הם מיועדים לצורך המטרה הקדושה ביותר של המאה ה21: חילוץ הבנקים ותשלום חובות ..בעיקר לבנקים.

בינתיים גם אתם תוכלו להנות מחגיגת הפונזי הגדולה רק הזהרו לא למצא את עצמכם אחרונים שמכבים  את האור. ההבדל היחידי אחרי הכל בין הונאת הפונזי שנחשפה בסופ"ש של ZeekRewards לבין מה שקורה באירופה היא העובדה שמה שקורה באירופה הוא חוקי. 
למעשה אף אחד מאיתנו לא יוכל לחמוק מההשפעות של חשיפת ההונאה הזו בעתיד. לכן עלינו להשאר מפוכחים ולהמנע משאננות בקבלת ההחלטות שלנו היום בהסתמך על כותרות אופטימיות מבלי לחקור אותן. במיוחד הכוונה עבור אלו שחושבים לקבל החלטות הרות גורל עבורם ועבור משפחתם לשנים הקרובות כמו לקיחת משכנתא גבוהה וכו'

צפו בדבריו של נייג'ל פאראג' ברשת FOX:אין בתוכן באתר זה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן באתר זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.הכותבים כותבים בהתנדבות מלאה, ואין לראות בתכנים משום המלצה, אמת מוחלטת או אמת כלשהי, או ראייה למצב - אלא דעתו הפרטית והבלתי מחייבת של הכותב

7 תגובות:

 1. Is that Sean Penn's bigger brother?
  On a serious note- how can we ever go broke if we own a money printing machine?
  It's the United States Government who went broke once the Fed Reserve Act of 1913 allowed them easy credit - something we want to keep in mind next time we demand money be taken out of the bankers hands and put in government's...
  U.S citizens gold then needed to be confiscated as collateral since the IRS Act proved insufficient in the face of corrupt politicians spedning spree. But how to insure continued credit line? By creating the UNITED STATES OF AMERICA - a corporate entitiy and by making U.S. citizens - the bosses per the constitution - its employees WITHOUT RIGHTS BUT WITH PRIVILEGES and per 1938 court decision that "everything is in commerce" thus the citizen is now a corporate entity with SS # and himself is an asset/collateral that can be borrowed against..thus OWNED by their gogernment, the "employees" need permission for every activity..marriage license, birth certificate, driver license etc. Want a revolution tomorrow? reveal this to the U.S. citizens...
  - Eran

  השבמחק
 2. איך בנק מרכזי יכול להגיע לחדלות פרעון?

  השבמחק
  תשובות
  1. לצורך מילוי אחריותו המוניטרית כמלווה של מוצא אחרון, חייב הבנק המרכזי להתבסס על מקורותיו העצמאיים.
   אין הוא יכול לערוב ליציבותה של המערכת הפיננסית על יסוד מקורות כספיים חיצוניים.
   לפיכך, הוא מחויב להחזיק כמות מספקת של עתודות כספיות על מנת לנסוך בשווקים תחושת ביטחון בזמינותן המידית.
   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%90_%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%9F


   מחק
  2. אז אם הבנתי נכון..
   חלק מהכסף שהבנק המרכזי מקבל כהחזרים על הריבית של הכסף שהלווה במקור (ייצר) או שהופקדו בו במפורש נשמרים בנזילות גבוהה כדי לאפשר להלוות אותם כמוצא אחרון במקום להביא ממקור חיצוני(דרך יפה להגיד לייצר כסף?)?

   ואז חדלות פרעון משמעותה הכרח לייצר כסף חדש, כי נגמרו המקורות הנזילים?

   מחק
 3. המלחמה בסרטן // כיצד הכסף עומד לרסק את האימפריה האמריקאית
  http://www.themarker.com/markerweek/1.1592010

  השבמחק
 4. לפני כמה חודשים מישהו סיפר לי על כך, אמרתי לו עם הבועה הגיעה לישראל כנראה היא לקראת קריסה.

  השבמחק
 5. ראיון מרתק עם נשיא איסלנד:
  http://www.businessinsider.com/olafur-ragnur-grimsson-iceland-2012-4?op=1

  השבמחק