יום שני, 4 במרץ 2013

רוצים אויר בשקל אחד? היום תצטרכו לשלם כבר פי-3

אילו היה הברנש מרחוב סומסום שמכר אויר בשקל אחד נמצא איתנו היום, בודאי היה נדהם לשמוע שהבדיחה שלו הפכה למשהו רציני.  מיליארדר סיני החל לשווק עתה בסין פחיות מלאות באויר טהור שמקורן במחוז ואוהו ובטאיוון -כך לפחות הוא טוען.
המיליארד צ'אן גאונגביאו כבר ייצר 100,000 פחיות מלאות באויר צח או במילים אחרות מלאות בכלום.  הפחית שמופיעה תחת הסמל המסחרי "צ'אן גאונגביאו איש טוב" תמכר ב-0.8$ (כ- 3 שקלים). המטרה לטענתו: הפצת הבעיתיות לזיהום האויר בסין. איזה איש טוב...הנה הכתבה בנושא מתוך רויטרס:ואיך אפשר כמובן גם בלי המקור:9 תגובות:

 1. עוד לפני רחוב סומסום מכרו בישראל מזכרות לתיירים 'אויר מארץ הקודש'. בעיני ראיתי

  השבמחק
 2. כל העולם עושה כסף מטיפשותם של אנשים

  הרבה מאוד מנצריכה שלנו מתבססת על מותרות ושטויות אז עוד מותרות באו לעולם והפעם בצורת פחיות

  השבמחק
 3. ואני חשבתי שזה מסמל את הבועה - כי מוכרים לאנשים בית במחיר מנופח וזה יעלם יום אחד

  השבמחק
 4. תראו את הכתבה לפני שאתם מגיבים...
  הכסף שמרוויחים מהפחיות, הולך כתרומה לטיפול בבעיית זיהום האוויר החמורה שיש בבייג'ין. המילארדר יזם את הקמפיין כדי לעורר את המודעות בקרב הציבור, על מנת שיבינו שתוך עשר שנים לא יהיה ניתן לנשום את האוויר בעיר, ולכן חובה למצוא פיתרון לבעיה.
  מלבד העובדה שמפעל ייצור הפחיות, והזבל שהן יוצרות, מביאים איתם עוד זיהום, היוזמה מאוד יפה וללא כוונות רווח.

  השבמחק
  תשובות
  1. מחזק את דבריך. אין כאן שום כוונה לעשות רווח, נהפוכו יש כאן כוונה לעורר מודעות בציבור לגבי המצב הקיים. מצב שאם יימשך באמת נצטרך לקנות אויר, בין אם זה בפחית או כמטהר אויר לבית.

   מחק

 5. רחוב סומסום שודר במקור בשנות ה80 שהיתה כאן היפר-אינפלציה, כך שמחיר האוויר בבקבוק עלה משקל אחד למספר שקלים כבר אחרי שנה...


  השבמחק
 6. זאת אומרת שמי שקנה אויר בבקבוק עשה כבר אחרי שנה מאות אחוזים? האם מס הכנסה יכול לחייב אותך על רווחים ממכירת כלום בבקבוק?

  השבמחק
  תשובות
  1. כן, בוודאי, קוראים לזה "מס רווחי הון" :)

   מחק
 7. נדמה לי שאי אפשר בלי המקור האמיתי: http://www.youtube.com/watch?v=SiabeNR_q0U

  השבמחק