יום שלישי, 19 במרץ 2013

חוששים מהרוסים: הבנקים בקפריסין ישארו סגורים עד סופ"ש

בשלב הזה קפריסין וראשי האיחוד באירופה עושים רושם כאילו איבדו שליטה על הניסוי האומלל שהכריזו על אזרחי קפריסין ומשקיעי החוץ. כרגע הבלבול גדול ובאיחוד אמנם מתחילים להתקפל אבל זה יכול להיות בבחינת מעט מידי ומאוחר מידי. הנה העדכונים האחרונים:הבנק המרכזי בקפריסין הודיע אתמול כי הבנקים בקפריסין יהיו סגורים עד יום חמישי. דחייה שלישית ברציפות של פתיחתם. ההצבעה על הסכם החילוץ נדחתה גם היא להיום, אולם נכון לרגע זה עדיין יש רוב גדול בפרלמנט בקפריסין נגד ההסכם כפי שניתן לראות בהתפלגות הקולות של המפלגות כאן:בשלב זה נראה כי באיחוד האירופי ובקרן המטבע יסכימו לותר על מיסוי פיקדונות מתחת ל100,000 יורו,אולם גם מהלך זה לא ימנע את  הסכנה הממשית המרחפת מעל יציבות הבנקים בקפריסין. אחד החששות של הקפריסאים מגיע דווקא מכספי הפקדונות של הרוסים. בבנקים בקפריסין מופקדים היום כ60 מיליארד יורו של אזרחים רוסיים .אחרי התספורת ישארו לרוסים בפקדונות בקפריסין בערך 50 מיליארד יורו שסביר להניח שימשכו ברגע שיהיה זה אפשרי. מדובר יהיה לפיכך בסכום שגדול פי5 מכל הסיוע שאמורה לקבל קפריסין אם תטיל את המס על הפקדונות. מול מהלך כזה שום מערכת בנקאית בסדר גודל של זו בקפריסין לא תחזיק מעמד ומשם המרחק לכאוס פיננסי קצר מאד.

בנוסף הפגנות מתוכננות במדינה להיום וההכנות אליהן נמצאות בעיצומן כפי שניתן לראות בתמונות שפורסמו באתר zerohedge:
8 תגובות:

 1. נקודת מבט מעניינת בנושא הקפריסאי:
  http://www.youtube.com/watch?v=XbBngknGk54

  השבמחק
 2. הם צריכים פשוט להעיף את המדינה מהיורוזון וזהו. מה מדינת הים התיכון המצ'וקמקת הזו תורמת לאיחוד האירופאי? אני לא מבין איך היא נכנסה אליו מלכתחילה, זה הגיוני בערך כמו להכניס את ישראל אליו.

  השבמחק
 3. הטעות של הבנק העולמי והאירופאי היה שהם לא עשו את הניסוי בישראל. כאן זה היה עובר כמו כלום .

  השבמחק
 4. ג'ים סינקלייר טוען שכמות הכסף הרוסי הקפריסין גבוהה בסדרי גודל מהסכום המדווח.יהיה מעניין...
  http://www.jsmineset.com/2013/03/18/sinclair-cyprus-disaster-is-much-bigger-thank-being-reported/

  השבמחק
 5. במכתב אישי ששולח משה שלום למנויים שלו הוא טוען שהצעד של החרמת הכספים נעשה תוך ידיעה שהטיקונים והמאפיה הרוסית מחזיקים את כספם בבנקים בקפריסין.
  יהיה נחמד לראות איך המאפיה הרוסית תגיב. האם הם יתחילו לחסל חשבונות עם מנהיגי הבנקים האירופאים או הקפריסינאים?

  השבמחק
 6. לבעל האתר:

  הכניסה לתתי הסעיפים תחת "השיטה המוניטארית" כמעט בלתי אפשרית: האתר נתקע, לא זז, קורס.

  השבמחק
 7. האתר הזה פשוט מעולה, על והצלח!
  אולי תפתח אפשרות להענקת תרומות...

  השבמחק