יום ראשון, 25 במאי 2014

היום בכלכלה האמיתית ברשת א של קול ישראלהיום התכנית תהיה בסימן פתרונות. נתמקד בפתרונות לאזרחים שנתקלים במחסום הכל כך נפוץ של מחסור בכסף. היום המחסור הרי הוא חלק מובנה בשיטה. גם נבדוק איך תוכלו להמנע מכך שינצלו את המצוקה שלכם בשל המחסור על מנת לדרוש מכם ריביות גבוהות.נלמד כיצד אתם  יכולים לגייס את הציבור כדי לעקוף את הבנקים ,חברות הפיננסים או חברות אחרות שלא שמות אתכם בראש סדר העדיפות שלהם.


בזמן שקיבלתם הצעה מהבנקאי להפקיד את כספכם תמורת 1% ריבית ,במקביל בנקאי אחר מאותו בנק הציע ללקוח אחר שלו הלוואה בריבית של למעלה מ-7% . אם רק אתם והלקוח הייתם יכולים לוותר על שירותי הבנק ולדבר זה עם זה ,במקרה זה הייתם יכולים לסגור בינכם על ריביות נוחות הרבה יותר. היום נדבר עם עמית לוינשטיין ,מנכ"ל ומיסד אתר eloan, ,שמתווך ישירות בין מלווים ללווים. ננסה להבין איך המנגנון הזה עובד,איך מתגברים על המגבלות שבמתן הלוואות מחוץ לבנק ובנוסף נחדד את היתרונות והסיכונים בהלוואות ישירות מאדם לאדם.

והנה עוד פתרון למי שחסר כסף: אם אתם יזמים , יש לכם רעיון מבריק אבל אין מי שילווה לכם או יממן לכם את העסק, מקומכם כנראה באחד האתרים הגדולים למימון ההמונים. בחו"ל גייסו בצורה כזו כבר מיליארדי דולרים. מה קורה בארץ? נדבר עם יוסי מאירי ממיסדי Headstarts  אתר מימון המונים ישראלי וננסה להבין מה זה אותו מימון המונים ואיך זה בכלל עובד?   האמן דן תורן ,שהצליח להרים פרויקט שלם בזכות מימון מהסוג הזה, יחלוק עימנו  את התרשמותו ונסיונו מהתהליך.

פתרון נוסף הם המטבעות המשלימים. מחר יתקיים כנס גדול באוניברסיטת תל אביב בנושא. אריה בן דוד ממארגני הכנס, יתן לנו סקירה קצרה מה הולך להתרחש שם.

הכלכלה האמיתית היום בשידור חי בין 12:00 ל13:00 ברשת א של קול ישראל.
מוזמנים להשאיר שאלות לאורחים פה או בדף הפיסבוק של הכלכלה האמיתית.

11 תגובות:

 1. ערן, בהצלחה בשידור היום!
  גיא רולניק פירסם לפני יומיים (ו' 23-5-14) כתבה חשובה ומדוייקת ב-דה מרקר

  כותרת הכתבה היא "מי לקח מכם את המדינה, ומדוע קשה להחזיר אותה אליכם"
  והיא על מליציות המיסוי בישראל או תקציר המצב הכלכלי בישראל
  רצוי מאוד לקרוא

  http://www.themarker.com/markerweek/thisweek/1.2329260

  לצורך הקריאה יש להצטייד בהרבה מאוד כוחות בכדי לא להתעצבן ו/או להכנס לדיכאון עמוק

  השבמחק
 2. אין פה קונספירציה עולמית. יש פה מבנה בנקאי פעולות בנקאיות וחוקים שונים על פיהם עובדת המערכת כפי שהיא עובדת. בשביל להבין את התהליך לעומקו אין מנוס מלהקדיש זמן וללמוד אותו. אי אפשר לענות על זה במסגרת תגובה. לכן אתה מוזמן לצפות בשש הסרטונים הבאים (משהו כמו שעה) שמסבירים בצורה פשוטה ויחסית ברורה איך המערכת עובדת ויש שם גם תשובה לגבי הקשר בין הבנקים והעברות הכספים בינם לבין עצמם
  http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2014/04/blog-post_6702.html

  בהצלחה

  השבמחק
  תשובות
  1. אצפה, תודה.
   אני מתנצל מראש כי באמת לי כוונה לפגוע מהסיבה שאני יוצא מהנחה שמניעך טהורים
   אבל כל מי שבילה קצת זמן באוניברסיטה יודע לספר כאשר המרצה אומר "אין צורך להכנס לנושא זה בגלל שהיא מסובכת/או מקוצר זמן" (או משהו בסגנון) הוא לא באמת יודע את התשובה.
   לדעתי אתה חייב לשקול איך כן מבהירים את הנושא בכמה שורות,
   אחרת קצת קשה לקחת את כל העניין ברצינות.

   מחק
  2. רן
   ממליץ לך לצפות בסרטונים. זה יבהיר לך את התמונה, יענה לך על השאלות ויבהיר את הקושי שבהסבר בכמה שורות. מעבר לכך אין לי תשובה טובה יותר במסגרת תגובה.

   מחק
  3. אז בשביל להתייחס לעניין ברצינות אתה רוצה שיתנו לך ססמאות נבובות?
   אני דווקא חושב שתשובות כמו הפניות למאמרים, ספרים או כל דיון מעמיק זה קצת יותר רציני מאשר כמה שורות שמצלצלות טוב. אבל אולי זה עניין של טעם.

   מחק
  4. ערן
   לא ברור לי מדוע מחקת את תגובתי הראשונה וזה קצת מעורר חשד הצורך בלמחוק כל תגובה באשר תהיה, מלבד כמובן נאצות או התכתשויות מיותרות.
   צפיתי בסרטונים ולצערי ההסבר שלך מטעה - לבוא ולומר שהבנק פשוט רושם 1 ושש אפסים גובל בהטעיה ולמעשה אף תוקף כל בסיס כספי כלשהו, אחרי הכל ברגע שנקבעה צורת תמורה כלשהי שאינה סחורה מוחשית, מטבעה חסרת ערך ומבוססת על הסכמים בין בני אדם (הרי שטר ואפילו זהב, חסרי ערך אם הצד השני לא מכיר בערכם). יתרה מכך הדברים מנוגדים למה שנאמר בסרטונים שאתה מקשר אליהם.
   תומר, לא מובנת תגובתך האגרסיבית ובכלל הצורך מיד לרוץ להתנפל על כל צל של חשד שמישהו מנסה לתקוף את הנביא...בסך הכל ניסיתי להבין מה ערן טוען.
   ולטעמי האישי, כאדם ש"קצת" נפגש על בסיס יומי עם אנשים שנותנים ידע בתחומים אחרים, מי שלא מסוגל להסביר את משנתו בכמה משפטים פשוטים מעורר תהיה אם הוא מבין על מה הוא מדבר.
   חברים, שיהיה לכם בהצלחה. אני מודה שניכוותי מהניסיון הקצר איתכם ומנחש שגם תגובה זו תעלם בערבות הסייבר...

   מחק
  5. רן
   1. אף תגובה לא נמחקה.
   2. כל מה שאמרתי נלקח מתוך הבנק המרכזי של אנגליה (כמובן לא מדובר באותם המספרים) ואחרי שיחות עם בן דיסון (אותו אחד שעומד בראש הארגון שעשה את הסרטונים)
   3. נראה מתגובתך כי אתה כל כך עסוק במי מבין מה שאתה סוטה לגמרי מהנושאים הבאמת חשובים.

   מחק
  6. ערן אתה לא יכול להוכיח שאין קונספירציה.
   יש הסתרה,יש ערפול,יש אנשים שמרויחים המון כסף מהשיטה בלי לקחת על עצמם סיכון,יש הגחכה של המתנגדים,יש קשר לאילומינטי שניסה להשתלט על העולם והשתמש בשיטה הזאת כחלק מהניסיון הכולל,ויש עדויות ששיטות אחרות טובות בצורה דרמטית יותר.

   רן,לא צריך לשבור את הראש אני אסביר לך ב 2 משפטים:
   הבנקאים יכולים להלוות לך כל סכום שאתה רוצה,מבלי שיהיה להם את הכסף.
   ההגבלה היחידה היא הסיכוי שלך להחזיר את ההלוואה כיון שאם יש יותר מידי הלוואות כושלות
   הם מפסידים מהכסף שלהם(או אם המדינה מחלצת הכסף של האזרחים).

   רן,

   מחק
 3. ערן,
  כתבת לפני כמה שבועות שאתה עומד להעלות מאמר תגובה להרצאה של עומר מואב.
  גם כתבת משהו על וידאו מלא של ההרצאה המדוברת.
  מתי שני הדברים אמורים להתפרסם??
  בתודה

  השבמחק
  תשובות
  1. כבר פרסמתי תגובה לפני 10 ימים של חוקר ון ליר אמנון פורטוגלי :
   http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2014/05/blog-post_17.html

   את החומרים המצולמים עדיין לא קיבלתי ממכון ויצמן.

   מחק
 4. צריך להתיחס להמלצות ועדת לוקר והחוקים שהם מכינים לנו
  הם יכפו על כולנו להחזיק חשבון בנק לממן את חברות האשראי
  ימנעו מאיתנו להיות חופשים בארצנו כיצד לנהל את כספנו
  מכירת תנובה היא סחר בעובדים באלפי עובדים והידע שלהם והעברתם לשליטת הסינים
  אבל לא ניתן יהיה לסחור במאה שקל צק לא בצק פתוח ולא בצק להסבה כולנו נחויב להחזיק כרטיסי אשראי כרטיסי דביט ולממן את חברות האשראי ובנקים או שנהפך לעברינים על פי החוק המוצע

  השבמחק